تک تایمز : نتایج بنچمارک پردازنده Ryzen 5 7600 ای ام دی قبل از معرفی فاش شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

پردازنده رایزن Ryzen 5 7600 ای ام دی به‌تازگی در بنچمارک SiSoftware Sandra ظاهر شده است که عملکرد آن را به ما نشان می‌دهد. این تراشه هنوز معرفی نشده است اما ما می‌دانیم که با معماری Zen 4 ساخته خواهد شد. 

نتایج بنچمارک Ryzen 5 7600 نشان می‌دهد که این پردازنده با وجود قیمت پایین‌تری که خواهد داشت اما از نظر عملکردی در حد رایزن  ۵ ۷۶۰۰X خواهد بود. ظاهرا نمونه بکار رفته در بنچمارک، نمونه اولیه این تراشه است که مجهز به ۶ هسته و ۱۲ رشته پردازشی است و سرعت کلاک آن به ۳.۸ گیگاهرتز رسیده است. این تراشه همچنین دارای ۶x 1 حافظه کش L2 و ۳۲ مگابایت حافظه کش L3 است که دقیقا مشابه مدل ۵ ۷۶۰۰X می‌باشد. ‌

نتایج بنچمارک SiSoftware نشان می‌دهد که تراشه رایزن ۵ ۷۶۰۰ توانسته امتیاز ۲۵۹٫۷۲ را در بخش GOPS و امتیاز ۱,۰۸۴٫۷۵Mpix/s را در بخش مولتی‌مدیا کسب کند. اگر بخواهیم مقایسه کنیم، امتیاز رایزن ۵ ۷۶۰۰X در این دو بخش به‌ترتیب ۳۱۸٫۱۴ و ۱,۳۳۲٫۶۹Mpix/s شده بود. بنابراین مدل ۷۶۰۰X در دو بخش فوق به‌ترتیب ۱۸.۳۸ و ۱۸.۶۰ درصد عملکرد بهتری نسبت به مدل ۷۶۰۰ داشته است.

همچنین تراشه رایزن ۵ ۷۶۰۰X سرعت میانگین ۵.۰۵ گیگاهرتز را در بنچمارک Sandra ثبت کرده است، در حالیکه سرعت رایزن ۵ ۷۶۰۰ برابر با ۳.۷۹ گیگاهرتز شده است. البته اختلاف حداکثر سرعت کلاک این دو پردازنده بسبار کم و در حد ۰.۲ گیگاهرتز شده است (۴٫۴GHz در برابر ۴٫۶GHz). بنابراین می‌توان نتیجه‌گیری کرد که رایزن ۵ ۷۶۰۰ عملکردی در حد رایزن ۵ ۷۶۰۰X دارد و‌می‌تواند گزینه مناسبی برای کاربران باشد. 

انتطار می‌رود قیمت این تراشه حدود ۲۰۰ دلار باشد که برای یک مدل Zen 4 قیمت واقعا مناسبی است و در ضمن نباید فراموش کنید که شما برای استفاده از این تراشه نیاز به یک مادربورد با سوکت AM5 خواهید داشت.

منبع: Notebookcheck

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : یک منبع آگاه، تمایل اپل به تصاحب منچستر یونایتد را تکذیب کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، درحالی‌که شایعه‌ی هیجان‌انگیزی به …