تک تایمز : اپل رفتار کاربران در اپ استور را کنترل می کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

اپل در طی سالیان گذشته به حفظ حریم خصوصی کاربران اهمیت بالایی داده و برای مدتی طولانی اجازه‌ی تبلیغات درون سرویس‌های خود را به سایر شرکت‌ها نمی‌داد. با این حال، برخی از کاربران نسبت به احتمال اضافه‌شدن تبلیغات بیشتر به اپ استور و تغییر رویکرد این شرکت ابراز نگرانی کرده‌اند. حالا برخی از توسعه‌دهندگان گزارش داده‌اند که اپل امکان ردیابی تمامی بخش‌هایی که کاربران درون اپ استور آن را لمس کرده‌اند را دارد.

مطالب مرتبط:

گروه Mysk، که شامل تیمی از توسعه‌دهندگان و متخصصان امنیتی می‌شود، اخیراً اعلام کرده‌اند که از زمان عرضه‌ی سیستم‌عامل آی او اس ۱۴٫۶، اپل به‌طور مدام فعالیت کاربران در اپ استور را رصد و بررسی می‌کند. ظاهراً بخش‌هایی از نمایشگر که کاربران آن را لمس می‌کنند به‌صورت یک فایل JSON برای اپل ارسال می‌شود.

اپ استور

هرچند که اپل در حال حاضر چگونگی استفاده از این داده‌ها را اعلام نکرده است اما بد نیست بدانید که از زمان اضافه‌شدن بخش تبلیغات به اپ استور، توسعه‌دهندگان به آمار مشخصی در خصوص عملکرد تبلیغات خود دسترسی داشته‌اند و از این رو ممکن است که اطلاعات یادشده نیز به این صورت مورد استفاده قرار گرفته باشد.

اپل در حالی به اطلاعات مربوط به رفتار کاربران در اپ استور دسترسی دارد که قبلاً موانع بزرگی را برای جلوگیری از دسترسی شرکت‌های دیگر به اطلاعات شخصی کاربران ایجاد کرده و همین موضوع درآمد شرکت‌هایی مانند گوگل و متا از بخش تبلیغات را کاهش داده است. گروه Mysk همچنین اعلام کرده که این اطلاعات حتی در صورت غیرفعال بودن گزینه‌ی Personalized Ads نیز برای اپل ارسال می‌شود.

منبع: Gizchina

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : موج اخراج کارکنان به کمپانی HP رسید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، اچ‌پی تازه‌ترین مورد از …