تک تایمز : شرکت های فناوری آمریکایی در ماه اکتبر بیش از ۹۵۰۰ نفر را از کار برکنار کرده‌ اند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

شرکت‌های حوزه‌ی فناوری در حال حاضر با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند و حالا شرکت‌های آمریکایی این بازار برای مقابله با رکود اقتصادی احتمالی، مجبور شده‌اند تا بخش بزرگی از نیروهای خود را از کار برکنار کنند.

مطالب مرتبط:

بر اساس گزارش آژانس منابع انسانی Challenger, Gray & Christmas، شرکت‌های آمریکایی حوزه‌ی فناوری در ماه اکتبر تعداد ۹،۵۸۷ نفر از نیروهای خود را اخراج کرده‌اند که بیشترین تعداد از نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی به حساب می‌آید. همچنین شرکت‌هایی مانند اپل، آمازون و آلفابت استخدام نیروهای جدید را متوقف کرده و توییتر و متا نیز هزاران نفر از نیروهای خود را از کار برکنار کرده‌اند.

شرکت‌های فناوری آمریکایی

هرچند که وضعیت تعدیل نیرو در شرکت‌های فناوری آمریکایی در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی به وخیمی مدت زمان مشابه در سال ۲۰۲۰ نیست اما آمار کلی نیروهای اخراج‌شده در سال ۲۰۲۲ بسیار بیشتر از سال ۲۰۲۰ بوده است. امسال حدود ۱۰۴ هزار نفر از کارکنان استارت‌آپ‌ها کار خود را از دست داده‌اند و این آمار بسیار بیشتر از ۸۰ هزار اخرااجی در طول سال ۲۰۲۰ می‌باشد.

با این وجود، میزان اخراج کارکنان در سال جاری در مقایسه با بحران حباب دات‌-کام، عدد قابل توجهی نیست. صنعت فناوری در سال ۲۰۰۱ تعداد ۱۶۸ هزار و ۳۹۵ نفر را از کار برکنار کرد و تعداد نیروهای اخراجی این صنعت در سال ۲۰۰۲ نیز به عدد ۱۳۱ هزار و ۲۹۴ نفر رسید.

منبع: Gizchina

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : مشخصات سری گلکسی بوک ۲ گو سامسونگ فاش شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، سامسونگ سال گذشته نوت‌ …