تک تایمز : تولید نمایشگری توسط شرکت ال.جی دیسپلی که تا ۲۰% کش می‌آید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
ال‌جی دیسپلی روز سه‌شنبه اعلام کرد که یک صفحه‌نمایش قابل کشش ساخته است که می‌تواند تا ۲۰ درصد کشیده شود.
 
به گزارش تک تایمز و به نقل از زددی‌نت، این شرکت کره‌ای سازنده پنل صفحه‌نمایش اعلام کرد که این نمایشگر تمام‌رنگی از وضوح ۱۰۰ پیکسل در هر اینچ (ppi) پشتیبانی می‌کند و می تواند از اندازه ۱۲ اینچ به ۱۴ اینچ بسط پیدا کند.
 
نمایشگرهای قابل کشش یا نمایشگرهای شکل‌آزاد، نمایشگرهایی هستند که می‌توانند کشیده شوند، تا شوند یا حتی بچرخند. این گام بعدی تکامل برای نمایشگرها پس از نمایشگرهای رول‌شونده و تاشو است که قبلاً توسط Samsung Display و LG Display تجاری‌سازی شده‌اند.
 
ال‌جی دیسپلی اعلام کرد که از مواد سیلیکونی ویژه‌ای که در لنزهای تماسی استفاده می‌شود برای توسعه زیرلایه‌ای از نوع فیلم برای نمایشگر قابل کشش خود استفاده کرده است. ال‌جی دیسپلی گفت که تکنولوژی مذکور برای این شرکت امکان افزایش قابل‌توجه انعطاف‌پذیری این صفحه‌نمایش را فراهم می‌آورد.
 
این شرکت کره‌ای سازنده پنل نمایشگر همچنین از ال‌ای‌دی‌هایی با اندازه ۴۰ میکرومتر یا کمتر به عنوان منبع نور استفاده کرده است که باعث می‌شود صفحه‌نمایش کششی آن وضوح خود را در برابر شوک‌های ضربه‌ای بیرونی حفظ کند.
 

LG Display اضافه کرد که مدارهای زیرساختی آن نیز به جای اینکه به صورت خطوط مستقیم باشند، با هدف خم شدن و تا شدن به شکل فنری شکل داده شده‌اند.
 
این شرکت گفت انتظار دارد که این نمایشگر در محصولاتی با سطوح ناهموار مانند مبلمان و البسه و همچنین محصولات مصرفی معمولی مانند پوشیدنی‌ها قابلیت استفاده داشته باشد.
 
به عنوان مثال، نمایشگرهای قابل کشش می‌توانند در یونیفرم‌های ویژه امدادگران برای به اشتراک گذاشتن بی‌درنگ اطلاعات مورد استفاده قرار گیرند. الجی دیسپلی گفت که این نمایشگرها همچنین می‌توانند دارای برجستگی‌هایی در مناطق مشخصی باشند که می‌توانند به عنوان دکمه‌هایی برای افراد دچار مشکل بینایی عمل کنند تا از صفحه‌نمایش‌های لمسی استفاده گسترده‌تری داشته باشند.
 
این شرکت از سال ۲۰۲۰ با همکاری ۲۰ موسسه تحقیقاتی کره‌جنوبی در حال توسعه صفحه‌نمایش‌های قابل کشش بوده است. انتظار می‌رود این پروژه در سال ۲۰۲۴ به نتیجه نهایی برسد.
 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : سرقت خبرساز در نزدیکی اپل استور نیویورک: خریدار بخت‌برگشته ۳۰۰ دستگاه آیفون ۱۳، غافل‌گیر شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، براساس گزارش مک‌رومرز، فردی …