تک تایمز : تلفات سنگین خودروی الکتریکی تسلا در چین؛ ۲ نفر کشته و ۴ نفر مجروح

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

تصادف خودروها در همه جای دنیا اتفاق بسیار دلخراشی است اما ظاهرا خودروهای الکتریکی تسلا نیز که ادعا می‌شود ایمنی بسیار بالایی دارند در شرایط واقعی دچار تصادف‌های سنگینی می‌شوند.

خودروهای تسلا از یک سیستم خودران استفاده می کنند که راننده نقشی در کنترل و هدایت آن ندارد . طبق گزارش جدید، وقوع یک تصادف خودروی تسلا در چین باعث فوت دو نفر و مجروح شدن چند نفر شده است. راننده چینی گفته است که قصد توقف خودروی تسلا خودش را داشته است که ناگهان این خودرو با سرعت تمام مسافتی به طول ۲ کیلومتر را بدون هیچ کنترلی طی کرد و باعث تصاف دلخراشی شد که دو خودرو دیگر و دو مو‌تورسیکلت در آن آسیب دیدند.‌  

پشر این ذاننده گفته است که پدر ۵۵ ساله‌اش بیست سال است که راننده کامیون است و تحربه بالایی داشته و از نظر سلامتی نیز هیچ ‌مشکلی نداشته است. خودروی تسلا آن‌ها از نوع مدل Y بود و حالا پلیس در حال انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه است. البته احتمال اینکه راننده ماشین از مشروبات غیرمجاز در حین رانندگی استفاده کرده باشد وجود دارد. سخنگوی تسلا در واکنش به این تصادف گفته است:

ما براساس ویدیویی که از لحظه تصادف خودرو داریم می‌توانیم بگوییم که ترمز خودرو خوب عمل نکرده است که این اتفاق معمولا در سه حالت رخ می‌دهد:

۱) سوئیچ خودرو به مدت طولانی فشار داده شود 

۲) هیچ‌نرویی از طرف راننده روی ترمز خودرو اعمال نشود

۳) راننده در حین رانندگی، به مدت کوتاهی دکمه P را چهار بار فشار دهد و سپس به‌سرعت آن را رها کند.

به هر حال، هنوز مشخص نیست که دلیل اصلی تصادف مرد چینی با خودروی تسلایش چه بوده است و باید منتظر بمانیم و ببینیم که تحقیقات پلیس چه چیزی را نشان می‌دهد.

منبع: Gizchina

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : ایلان ماسک می‌گوید اپل، توییتر را به توقف خدمت‌دهی در اپ استور تهدید کرده است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، ایلان ماسک ادعا می‌کند …