تک تایمز : گوگل نمایش تبلیغات در سوابق جستجوی فروشگاه پلی‌استور را به‌طور آزمایشی آغاز کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

تبلیغات آزمایشی جدید گوگل در بخش سوابق نتایج جستجوی پلی‌استور، با ضربه‌زدن روی نوار جستجوی صفحه‌کلید ظاهر می‌شود و چهار درخواست اخیر شما را نشان می‌دهد. به گزارش ۹to5Google، بررسی‌ نسخه‌ی ۳۳٫۰٫۱۷-۲۱ این فروشگاه نشان می‌دهد ضربه‌زدن روی جعبه‌ی جستجو، چند برنامه را نشان می‌دهد که کاربر هرگز آن‌ها را جستجو نکرده یا با آن‌ها تعاملی نداشته است. این تبلیغات همگی بازی هستند و عناوینی مثل Call of Duty Mobile Season 10، Summoners War: Chronicles و Fishdom Solitaire را نمایش می‌دهند.

تاریخچه‌ی جست‌وجو در پلی‌استور گوگل فقط پس‌از وارد کردن حروف مرتبط با درخواست‌های قبلی و پیشنهاد‌ها خودکار ظاهر می‌شوند. درحال‌حاضر نمی‌توان با اطمینان گفت که آیا آگهی‌های بخش سوابق جستجوی فروشگاه گوگل‌پلی برای نمایش داده‌شدن، پول پرداخت کرده‌اند یا گوگل آن‌ها را به‌طور خودکار پیشنهاد داده است. با نگاهی گذرا به برگه‌ی بازی‌ها، هیچ‌یک از عنواین نمایش‌ یافته در نوار جستجوی پلی‌استور، در بخش پیشنهاد‌ها دیده نمی‌شوند اما فصل ۱۰ بازی Call of Duty Mobile به‌طور برجسته در فیلد مذکور، تبلیغ می‌شود.

تبلیغات پلی استور در تاریخچه جستجو

مقاله‌ی مرتبط:

جدیدترین به‌روزرسانی پلی‌استور گوگل در ماه نوامبر شامل قابلیت‌های جدید جست‌وجو و ویژگی‌هایی است که به کاربران کمک می‌کند راحت‌تر به اپلیکیشن‌ها و بازی‌های موردعلاقه‌ی خود دسترسی پیدا کنند و این تغییر احتمالاً مربوط به به‌روزرسانی مذکور است.

درهرحال، تغییر در بخش سوابق جستجوی فروشگاه گوگل‌پلی، کمی آزاردهنده است و مطمئناً بسیاری از کاربران تمایلی به دیدن تبلیغات در این بخش ندارند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : یک منبع آگاه، تمایل اپل به تصاحب منچستر یونایتد را تکذیب کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، درحالی‌که شایعه‌ی هیجان‌انگیزی به …