تک تایمز : رشته‌ کامپیوتر محبوب ترین رشته تحصیلی از نظر فارغ التحصیلان دانشگاهی شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

طبق یک گزارش جدید، فارغ التحصیلان رشته‌ کامپیوتر و فناوری اطلاعات بیشتر از سایر فارغ التحصیلان از رشته‌ی خود راضی هستند. انتخاب رشته و شغل یکی از حساس‌ترین انتخاب‌های زندگی هر فردی است و هر تصمیم اشتباهی در این زمینه می‌تواند زندگی او را تحت تاثیر قرار دهد.  

یراساس تحقیقی که توسط مرکز ملی مطالعات تحصیلی آمریکا و موسسه ZipRecruiter انجام شده است حدود ۴۴ درصد از فارغ التحیلان دانشگاهی از رشته خود راضی هستند‌.

در بین رشته‌های دانشگاهی، روزنامه‌نگاری، جامعه‌شناسی و ارتباطات جزو رشته‌هایی بودند که بیشترین نارضایتی و پشیمانی از انتخابشان را در بین فارغ التحصیلان داشته‌اند و در ادامه‌ رشته‌های زبان انگلیسی و ادبیات جزو ده تای بالای این لیست بودند. 

در مقابل، رشته‌های کامپیوتر و علوم فناوری اطلاعات، جرم‌شناسی، معندسی و پرستاری بیشترین رضایت را در بین فارغ التحصیلان داشته‌اند‌.‌ همچنین اکثر فارغ التحصیلان رشته‌های مدیدیت و مالی، روانشناسی و منابع انسانی گفته‌اند که اگر دوباره حق انتخاب داشتند دوباره همین رشته‌ها را انتخاب می‌کردند.

البته باید بگوییم که ارتباط مستقیمی بین رضایت از رشته و چشم‌انداز شغلی و میزان درآمد وجود دارد. فارغ التحصیلان رشته‌‌های کامپیوتری هم‌اکنون تقاضای بالایی از سوی شرکت‌های فناوری دارند و درآمد سالانه آن‌ها در آمریکا به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد. 

طبق گزارش ZipRecruiter، افرادی که در رشته ارتباطات فارغ التحصل شدند ۱.۶ برابر بیشتر از رشته‌های مشابه خود حقوق دریافت می‌کنند و همچنین فارغ التحصیلان رشته‌های مدیریت حدود سه برابر بیشتر از رشته‌های مشابه خود درآمد دارند.

لازم به ذکر است که این‌روزها اکثر افراد ترجیح می‌دهد که به جای رفتن به دانشگاه مستقیما به‌دنبال شغلی در بازار آزاد بگردند و به نظر می‌رسد که بسیاری از آن‌ها نیز موفق بوده‌اند. این مسیر باعث می‌شود تا افراد علاوه بر هزینه‌های دانشگاه، در وقت خود نیز صرفه‌جویی کنند و به جای آن یک حرفه درآمدزا یاد بگیرند.

نظر شما درباره این موضوع چیست؟

منبع: Techspot

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : یک منبع آگاه، تمایل اپل به تصاحب منچستر یونایتد را تکذیب کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، درحالی‌که شایعه‌ی هیجان‌انگیزی به …