تک تایمز : وزیر اقتصاد ژاپن از همکاری با آمریکا برای ساخت «تراشه‌های نسل بعد» خبر داد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

یاسوتوشی نیشیمورا، وزیر اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن، می‌گوید این کشور در همکاری با ایالات متحده در حال تولید قطعات نیمه‌هادی نسل بعد است. ژاپن همچنین با تعداد زیادی از کشورهای آسیایی همکاری می‌کند تا زنجیره‌ی تأمین صنعت تراشه تقویت شود. نیشیمورا می‌گوید که امیدوار است ژاپن و آمریکا «در مرکز ساخت زنجیره‌ی تأمین برای مواد کلیدی» قرار بگیرند.

براساس نوشته‌ی بلومبرگ، گفته‌های جدید یاسوتوشی نیشیمورا در حالی مطرح می‌شود که ژاپن در حوزه‌ی تولید تراشه، بین تنش‌هایی که ایالات متحده و چین دارند گرفتار شده است. نیشیمورا تلاش کرد از سؤال خبرنگاران درباره‌ی احتمال تحریم صنعت تراشه‌ی چین توسط ژاپن در حمایت از آمریکا، طفره برود: «ما متوجهیم که هدف آمریکا چیست و با آن‌ها در ارتباط هستیم. ژاپن در چارچوب بین‌المللی فعلی تصمیم خواهد گرفت که چه کاری انجام دهد.»

مقاله‌های مرتبط:

دولت ایالات متحده در هفته‌های اخیر تحریم‌های همه‌جانبه‌ای علیه صنعت تراشه‌ی چین وضع کرده است، تحریم‌هایی که باعث می‌شوند دسترسی چین به فناوری‌های به‌روز برای ساخت تراشه به‌شدت محدود شود. دولت ایالات متحده همچنین افراد آمریکایی شاغل در صنعت تراشه‌ی چین را مجبور به ترک شغل کرده است.

نیشیمورا می‌گوید ژاپن از سرمایه‌گذاری شرکت‌های آمریکایی در این کشور حمایت می‌کند، خصوصا در حوزه‌ی فناوری‌های پیش‌رو. او می‌گوید که امیدوار است دولت ایالات متحده نیز برخورد مشابهی با شرکت‌های ژاپنی‌ای که به‌دنبال سرمایه‌گذاری در آمریکا هستند داشته باشد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : همکاری ال جی و اپل در پروژه خودروی الکتریکی اپل کار

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، ال جی ممکن است …