تک تایمز : شکایت ۴۰ ایالت آمریکا از گوگل به خاطر ردیابی موقعیت کاربران

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

دادگاه فدرال آمریکا علیه شرکت گوگل در رابطه با ردیابی مکان کاربران کیفرخواست صادر کرد. 

این کیفرخواست از طرف ۴۰ ایالت آمریکا صادر شده است و از گوگل خواستار غرامت ۳۹۱ میلیون دلاری شده است. در این شکایت آمده است که گوگل کاربران خود را فریب داده است و پر حالیکه آن‌ها فکر می‌کرد ردیاب مکان دستگاه خود را خاموش کرده‌اند اما در عمل و به‌طور مخفیانه توسط این شرکت ردیابی می‌شدند. 

گوگل گفته است که این ادعاها را تکذیب می‌کند و همه تلاش این شرکت آن است که قابلیت‌های ردیابی کاربران را امن‌تر و مطمئن‌تر بکند تا کاربران کنترل بیشتری روی انتشار اطلاعات مکان خود داشته باشند.  

طبق کیفراست دادگاه، گوگل از سال ۲۰۱۸ در حال ردیابی کاربران است و به نظر می‌رسد دو قسمت از تنظیمات گوگل که شامل Location History and Web و App Activity می‌شوند بیشترین کمک را به گوگل در ردیابی کاربران کرده‌اند. 

به عقیده دادگاه، گوگل حقوق کاربران را نقض کرده است و ان‌ها را فریب داده است و به همین‌خاطر باید به آن‌ها غرامت بپردازد. این در حالیست که گوگل در سال‌های گذسته همیشه روی پرایوسی کاربران تاکید کرده است و حالامی‌لبنیم‌که برخلاف ادعاهای خود عمل کرده است. 

دادگاه از گوگل خواسته است که در رابطه با جمع‌اوری اطلاعات کاربرانش شفاف باشد و اطلاعات بیشتری در در این زمینه در اختیار کاربران خود بگذارد. حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم نتیجه این دعوای حقوقی چه می‌شود.

منبع: Appleinsider

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : رسمی: سری شیائومی ۱۳ از تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۲ بهره می برند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، شیائومی روز گذشته معرفی …