تک تایمز : اسپیس ایکس قرارداد ۱ میلیارد دلاری ناسا برای فرستادن فضانورد به ماه را برنده شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

ناسا اعلام کرد که قرارداد فضایی جدیدی با شرکت اسپیس ایکس امضا کرده است. به موجب این قرارداد قرار است اسپیس ایکس فضانوردان ناسا را به ماه بفرستد. ناسا هم اکنون درحال تست راکت SLS برای ارسال فضاپیمای اوریون  به مدار ماه است. این ماموریت قرار است در قالب پروژه آرتمیس انجام شود که سه مرحله خواهد بود و در مرحله آخر آن قرار است چند فضانورد به مره ماه فرستاده شوند.

حالا در قرارداد جدیدی که با اسپیس ایکس امضا شده است قرار است یک ماه نشین به نسل بعدی راکت استارشیپ این شرکت اضافه شود تا بتواند آن را بر روی سطح کره ماه بنشاند. این پروژه هزینه‌ای بالغ بر ۲ میلیارد دلار خواهد داشت.

راکت استارشیپ قرار است ماموریت فرستادن انسان به کره مریخ را ظرف چند سال آینده انجام دهد و قبل از آن ماموریت ناسا را برای ارسال فضانورد به ماه انجام خواهد داد اوایل امسال اعلام کرد که جایزه‌ای موسوم به Option B را به یک شرکت فصایی برای انجام بخشی از ماموریت‌‌هایش خواهد داد و حالا اعلام کرده است که این جایزه به اسپیس ایکس تعلق گرفته است و مبلغ آن ۱.۱۵ میلیارد دلار خواهد بود.

شرکت اسپیس ایکس باید با استفاده از این پول ثابت کند که می تواند یک ماه نشین را روی سطح کره ماه بنشاند. این شرکت باید اولیه ماشین در سال ۲۰۲۴ تست کند و نیمه دوم را در سال ۲۰۲۵ مورد آزمایش قرار دهد.

 منبع: Wccftech

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : یک منبع آگاه، تمایل اپل به تصاحب منچستر یونایتد را تکذیب کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، درحالی‌که شایعه‌ی هیجان‌انگیزی به …