تک تایمز : بزرگترین ماهواره ارتباطی تجاری دنیا راه اندازی شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

شرکت AST SpaceMobile موفق شده است بزرگترین ماهواره ارتباطی تجاری دنیا را بسازد. این ماهواره مساحتی حدود ۶۰ مترمربع دارد و قادر به پوشش ماهواره‌ای منطقه‌ای به وسعت ۷۰۰ هزار کیلومترمربع خواهد بود‌.

این ماهواره تجاری که لقب بزرگترین ماهواره ارتباطی دنیا به خود گرفته است BW3 نام دارد و حالا این ماهواره با استقرار در مدار زمین عملا وارد فاز عملیاتی شده است و هم‌اکنون در هر ۹۰ دقیقه به دور زمین می‌چرخد. 

این ماهواره مجهز به پنل‌های خورشیدی است و انرژی خود را از این طریق تامین خواهد کرد. این پنل‌ها در قسمت پشت ماهواره له‌صورت آرایه‌ای نصب شده‌اند و آنتن‌های موجود روی آن امکان دریافت و ارسال سیگنال‌ها را فراهم خواهند کرد. 

شرکت AST SpaceMobile در سال ۲۰۱۷ به‌عنوان یک شرکت خصوصی تاسبس شد و سال کذشته تبدیل له یک شرکت عمومی شد و تاکنون توانسته بیش از ۲۴۰۰ ثبت اختراع در زمینه ارتباطات داشته باشد. حالا ماهواره BW3 قرار است ارتباط مستقیم با گوشی‌های موبایل را از طریق استاندارد ۳GPP که سرعت آن در حد ۵G  است برقرار کند‌.

شرکت AST گفته است که هم‌اکنون در حال توسعه ماهواره دیگری به نام است که بسیار بزرگتر از BW3 می‌باشد و با ارسال ۱۶۸ تا از آن‌ها به مدار زمین می‌توان کل زمین را پوشش داد. در حال حاضر، شرکت‌های مختلفی در حال توسعه فناوری ارتباط ماهواره‌ای موبایلی هستند و باید منتظر بمانیم و ببینیم که روند پیشرفت آن‌ها چگونه خواهد بود.

منبع: Techspot

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : ایلان ماسک می‌گوید اپل، توییتر را به توقف خدمت‌دهی در اپ استور تهدید کرده است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، ایلان ماسک ادعا می‌کند …