تک تایمز : ناسا اولین تصویر ثبت شده از زمین توسط دوربین فضاپیمای اوریون را منتشر کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

ناسا دیروز فضاپیمای اوریون را در قالب ماموریت آرتمیس ۱ با استفاده از راکت SLS به سمت ماه پرتاب کرد و حالا این فضاپیما تصاوبری از زمین ثبت کرده است بسیار زیبا و دیدنی است. 

راکت SLS در حاضر بزرگترین راکت دنیا با طول ۹۸ متر است و قراز است ظرف ۲۵ روز آینده شاهد مانور فضاپیمای اوریون در مدار ماه و سپس بازگشت آن به زمین باشیم. قرار است در طول این ماموریت، سیستم‌های مختلف اوریون مورد تست قرار بگیرند تا در آینده بتواند زمینه سفر انسان به ماه را فراهم کند. 

 ناسا همزمان با پرتاب این فضاپیما به فضا، تصاویری نیز از زمین ثبت کرد که توسط دوربین‌های موجود روی فضاپیما گرفته شدند. دوربین‌های خارحی این فضاپیما روی پنل‌های خورشیدی آن نصب شده‌اند و یک سری دوربین نیز در داخل فضاپیما پشت صندلی خالی فضانوردان نصب شده است. 

ماموریت آرتمیس ۱ قرار است پایه‌ای برای دو ماموریت بعدی آرتمیس ۲ و ۳ باشند و ما در نهایت شاهد سفر انسان به ما برای دومین بار خواهیم بود. درباره فضاپیمای اوریون نیز باید بگوییم که این فضاپیما بسیار بزرگتر از کپسول بکار رفته در اولین سفر انسان به فضا است. 

تصاویر گرفته شده از زمین در حالی ثبت شده‌اند که فضاپیما با سرعت ۸۸۰۰ کیلومتر در ساعت در ارتفاع ۹۳,۰۰۰ کیلومتری زمین در حال حرکت بود. حالا باید منتظر بازگشت اوریون به زمین باشیم تا ببینیم ماموریت آن چقدر موفق بوده است.

منبع: Wccftech

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : ژاپن و امارات پیشگام رسیدن به ماه؛ شرکت‌های خصوصی برای فتح قمر زمین مسابقه می‌دهند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، یک فضاپیمای قمری ساخته‌شده …