تک تایمز : نسخه GDDR6X کارت RTX 3060 Ti جایگزین نسخه GDDR6 خواهد شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

انویدیا ماه گذشته نسخه‌ی GDDR6X کارت گرافیک RTX 3060 Ti و نسخه‌ی ۸ گیگابایتی RTX 3060 را به عنوان نسخه‌های جانبی معرفی کرد اما حالا به‌نظر می‌رسد که این شرکت قصد دارد تا نسخه‌ی GDDR6X کارت RTX 3060 Ti را به طور کلی جایگزین نسخه‌ی قبلی کند.

مطالب مرتبط:

بر اساس گزارش وب‌سایت MyDrivers، انویدیا به شرکای خود اعلام کرده است که به تدریج کارت گرافیک RTX 3060 Ti GDDR6X را جایگزین نسخه‌ی GDDR6 کنند. انویدیا نسخه‌ی جدید این کارت را با قیمت مشابه نسخه‌ی قبلی در دسترس کاربران قرار داده است.

در حال حاضر هنوز مشخص نیست که نسخه‌ی ۸ گیگابایتی RTX 3060 نیز جایگزین نسخه‌ی ۱۲ گیگابایتی آن شود و در واقع این کار منطقی نیز به‌ نظر نمی‌رسد. با این وجود، نسخه‌ی جدید RTX 3060 Ti دارای حافظه‌ی سریع‌تر و پهنای باند حافظه‌ی بیشتر بوده و از این رو عرضه‌ی آن با قیمتی مشابه به جای نسخه‌ی GDDR6 به نفع کاربران بوده است.

عرضه‌ی نسخه‌ی جدید کارت‌های سری RTX 3060 بدین معناست که انویدیا در حال حاضر برنامه‌ای برای عرضه‌ی کارت‌های RTX 4060 ندارد. شرکت‌های ای ام دی و اینتل در حال حاضر حضور پررنگی در بازار کارت‌های گرافیک میان‌رده دارند و بدون شک عرضه‌ی نسخه‌های جدید RTX 3060 به انویدیا کمک خواهد کرد تا در این بخش از بازار با شرکت‌های یادشده رقابت کند.

منبع: VideoCardz

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : سرقت خبرساز در نزدیکی اپل استور نیویورک: خریدار بخت‌برگشته ۳۰۰ دستگاه آیفون ۱۳، غافل‌گیر شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، براساس گزارش مک‌رومرز، فردی …