تک تایمز : فروش کارت گرافیک RTX 4080 یک سوم RTX 4090 بوده است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

هرچند که بر اساس گزارش‌های قبلی، موجودی کارت گرافیک انویدیا RTX 4090 بسیار کمتر از RTX 4080 می‌باشد اما ظاهراً میزان فروش این کارت پرچمدار بسیار بیشتر از دیگر کارت گرافیک جدید انویدیا بوده است. علاوه بر این موضوع، به‌نظر می‌رسد که اسکالپرها نیز برای فروش کارت RTX 4080 با مشکل مواجه شده‌اند.

پس از عرضه‌ی کارت گرافیک RTX 4080 در تاریخ ۱۶ نوامبر، اسکالپرها در وب‌سایت eBay شروع به فروش نسخه‌ی فاندرز ادیشن این کارت با قیمت ۱۸۰۰ دلار و نسخه‌های ویژه‌ی آن با قیمت بیش از ۲۰۰۰ دلار کردند. با این وجود، گزارش وب‌سایت Tom’s Hardware نشان می‌دهد که میزان فروش این کارت توسط اسکالپرها نیز در مقایسه با RTX 4090 بسیار کمتر است.

میزان فروش RTX 4080

بر اساس گزارش یادشده، در حال حاضر اسکالپرها در هر ۲۴ ساعت ۸ کارت RTX 4080 و ۶۴ کارت RTX 4090 را به فروش می‌رسانند. همچنین از زمان عرضه‌ی این کارت، فروش آن در وب‌سایت eBay با کاهش روبه‌رو بوده است. یکی از دلایل فروش ضعیف این کارت، قیمت بسیار بالای آن است که خریداران را مجاب کرده تا با پرداخت هزینه‌ی بیشتر، کارت قدرتمندتر RTX 4090 را خریداری کنند.

گزارش Tom’s Hardware به سود کم اسکالپرها از فروش RTX 4080 نیز اشاره داشته است. به ادعای این وب‌سایت، با کاهش قیمت میانگین این کارت در فروشگاه‌ eBay از ۱،۵۶۰ دلار، اسکالپرها باید آن را با قیمت حدودی ۱،۳۵۰ دلار خریداری کرده و پس از پرداخت هزینه‌های جانبی، آن را با قیمتی مشابه به فروش برسانند. از این رو حالا خرید و فروش نسخه‌های ۱،۲۰۰ دلاری FE این کارت، تنها راه اسکالپرها برای دریافت سود هنگفت از آن است.

منبع: NotebookCheck

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : همکاری ال جی و اپل در پروژه خودروی الکتریکی اپل کار

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، ال جی ممکن است …