تک تایمز : دیفای چیست؟ با امور مالی غیرمتمرکز آشنا شوید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

—————- رپرتاژ آگهی —————–

چکیده : یکی از مهم ترین بخش های غیرمتمرکز را خدمات مالی تشکیل می دهد و دیفای (امور مالی غیرمتمرکز) در مرکز آن است. با دیفای می توانید بسیاری از کارهایی که در گذشته توسط بانک ها انجام می شدند را به شکل غیرمتمرکز انجام دهید. فعالیت های مختلفی از جمله سرمایه گذاری و کسب سود، وام، بیمه، تجارت دارایی ها و ده ها فعالیت دیگر با دیفای قابل انجام است و نسبت به خدمات سنتی با سرعت بیشتری انجام می شود.

بیت کوین، اولین ارز دیجیتال بازار با هدف ارائه روش جدیدی برای خدمات مالی و پرداخت ها به شکل غیرمتمرکز ایجاد شد. پس از بیت کوین بسیاری از ارزها و خدمات دیگر نیز با کمک فناوری بلاک چـین ایجاد شده اند اما هدف اصلی تغییر نکرده است و آن، ارائه خدمات غیرمتمرکز و عدم وابستگی به سازمان ها و شرکت های سنتی است.

یکی از مهم ترین بخش های غیرمتمرکز را خدمات مالی تشکیل می دهد و دیفای (امور مالی غیرمتمرکز) در مرکز آن است. با دیفای می توانید بسیاری از کارهایی که در گذشته توسط بانک ها انجام می شدند را به شکل غیرمتمرکز انجام دهید. فعالیت های مختلفی از جمله سرمایه گذاری و کسب سود، وام، بیمه، تجارت دارایی ها و ده ها فعالیت دیگر با دیفای قابل انجام است و نسبت به خدمات سنتی با سرعت بیشتری انجام می شود و با حذف واسطه ها، پیچیدگی ها و کاغذبازی ها حذف شده است.

همانند ارزهای دیجیتال، دیفای نیز یک سیستم جهانی است و همه می توانند از آن استفاده کنند.

 

چرا دیفای مهم است؟
اما این امور مالی غیرمتمرکز چرا امروزه تا به این حد محبوب شده اند؟ یک مرکز تجاری را تصور کنید، این مرکز تجاری محدود به همان کشوری است که فعالیت می کند و با قوانین محدود شده است. واسطه ها در انواع خدمات وجود دارند و هزینه فعالیت در این منطقه با توجه به نحوه فعالیت هر سازمان می تواند سرسام آور باشد.

دیفای این مرکز تجاری را در فضای غیرمتمرکز ارائه می دهد که پتانسیل ایجاد بازارهای مالی باز، آزاد و منصفانه تر را برای هرکسی که به اینترنت متصل است دارد.

استفاده از خدمات دیفای نیازمند ثبت نام در سازمان ها و شرکت های مختلف نیست و معمولا تنها به یک کیف پول ارز دیجیتال نیاز خواهید داشت. موضوعی که دسترسی و استفاده از آنها را نسبت به خدماتی مانند خدمات بانکی بسیار راحت تر می کند.

همچنین امکان فعالیت در این سازمان ها و خدمات غیرمتمرکز با نام مستعار امکان پذیر است و شما نیازی به ارائه نام، آدرس ایمیل و دیگر اطلاعات شخصی خود را ندارید.

با توجه به اینکه این امور مالی غیرمتمرکز با کمک ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند، پرداخت ها و جا به جایی ارزها بسیار راحت تر از پول های فیات و سنتی است و نقل و انتقالات طولانی و هزینه بر حذف شده است.

در نهایت دیفای یک محیط شفاف است و همه افراد درگیر پروژه می توانند معاملات، جزئیات و فعالیت ها را مشاهده و بررسی کنند. موضوعی که در شرکت های خصوصی به ندرت دیده می شود و می تواند به کاهش جرایم و فساد شرکتی کمک کند.

 


 

چگونه از دیفای استفاده کنیم؟
استفاده از فضای دیفای معمولا از طریق برنامه ها و پلتفرم هایی که به آنها Dapp (برنامه غیرمتمرکز) گفته می شود امکان پذیر است. این برنامه ها تنها به یک اتصال کیف پول برای ایجاد حساب شما نیازمند هستند و اکثر آنها امروزه در شبکه بلاکچین فعالیت می کنند.

هرکدام از برنامه های غیرمتمرکز هدف مخصوص خود را دارند، از خدمات صرافی، خرید و فروش ارز دیجیتال به شکل غیرمتمرکز گرفته تا برخی خدمات بانک های سنتی مانند سپرده گذاری، وام و وام دهی، بیمه و ده ها فعالیت دیگر در حوزه دیفای امکان پذیر است.

 
 

چگونه سرمایه گذاری در حوزه دیفای را آغاز کنیم؟
اگر به این حوزه غیرمتمرکز علاقه مند شده اید، مهم است بدانید بسیاری از برنامه های غیرمتمرکز توکن بومی خود را دارند. این توکن ها علاوه بر اینکه برای فعالیت در شبکه و تشویق کاربران استفاده می شوند، می توانند فرصت مناسبی را برای کسب سود و سرمایه گذاری در اختیار شما قرار دهند.

پیشنهاد می کنیم برای شروع فعالیت و سرمایه گذاری در حوزه دیفای، در ابتدا در صرافی سرمایکس ثبت نام کنید زیرا این صرافی بیش از ۶۳۰ ارز دیجیتال متنوع را پشتیبانی می کند و می توانید ارزهای دیجیتال دیفای مختلفی از جمله پنکیک سواپ و سوشی سواپ را در آن با بهترین قیمت و کمترین کارمزد خریداری کنید.

خرید و فروش پنکیک سواپ در سرمایکس

صرافی سرمایکس از سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را آغاز کرده است و طی بیش از ۵ سال فعالیت خود روزانه معاملات هزاران سرمایه گذار و تریدر ایرانی رمـزارز را پردازش کرده است.

کیف پول امن و غیرقابل تحریم، اپلیکیشن موبایل، امکان تبادل ارز با ارز و پشتیبانی ۲۴ ساعته در هفت روز هفته از جمله دیگر خدمات این صرافی پیشرفته و امن داخلی است.

 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

ارسال ساعت‌های اتمی به نزدیکی خورشید برای کشف راز ماده تاریک

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، ماده‌ی تاریک ماده‌ای نامرئی …