تک تایمز : گوگل اپلیکیشنی برای خواندن دستخط بد دکترها ارائه می کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که هنگام مراجعه به دکتر نتوانستید دست خط او را بخوانید و به نظر می‌رسد که این مشکل به این زودی‌ها رفع نخواهد شد و ما حالا حالاها با دست خط بد دکترها سروکار خواهیم داشت.

البته این موضوع برخی اوقات باعث بروز خطاهای دارویی و مرگ بیماران نیز شده است و بنابراین توجه به آن از اهمیت بالایی برخوردار است. اخیراً مراکز بهداشتی سعی کرد‌ه‌اند  نسخه های الکترونیکی را ترویج بدهند‌، با این حال در اکثر کشورها همچنان از نسخه‌های دستی استفاده می‌شود.

طبق گزارشی که سال گذشته منتشر شده بود حدود یک و نیم میلیون نفر از بیماران در اثر اشتباهات ناشی از نسخه‌های دارویی آسیب دیده بودند. حالا برای رفع مشکل گوگل در حال توسعه اپلیکیشنی است که به راحتی قادر به خواندن دستخط بد دکترها خواهد بود. این اپلیکیشن هنوز آماده نشده است و در حال گذراندن مراحل آزمایشی خود است این اپلیکیشن گزینه‌ای برای عکس گرفتن یا آپلود کردن عکس نسخه های دارویی خواهد داشت.

به گفته گوگل هوش مصنوعی طراحی شده است و داروخانه‌ها و بیماران با آپلود کردن عکس نسخه دست‌نوشت دکتر‌ها به راحتی قادر به خواندن نوع داروها و میزان تجویز آنها را خواهند بود. در واقع این اپلیکیشن اسناد دست‌نوشته را به صورت دیجیتالی در می‌آورد و قادر به خواندن هر نوشته‌ای خواهد بود. حالا باید ببینیم که گوگل این فناوری را چه زمانی به دست کاربران خواهد رساند. اگر گوگل بتواند این اپلیکیشن را به طور عمومی در دسترس همه مردم قرار دهد پروسه فروش و مصرف دارو بسیار روان‌تر و راحت‌تر خواهد شد. 

منبع: PhoneAr

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

اولین توافق‌نامه هوش مصنوعی در بین آمریکا و اروپا امضا شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، ایالات متحده و اتحادیه‌ی …