تک تایمز : نتایج خوب پردازنده Core i5-13500 اینتل در بنچمارک Cinebench R23

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

امروز بنچمارک پردازنده Core i5-13500 اینتل منتشر شده است که دید بسیار خوبی از عملکرد آن در اختیار ما قرار می‌دهد. این پردازنده هم‌اکنون در خرده‌فروشی‌ها قابل خرید است‌.

اخیرا بنچمارکهای مختلفی از این پردازنده منتشر شده است اما حالا یک تکنسین معروف به نام Alva Jonathan چندین تست جذاب روی آن انجام داده است که نتایج آن به صورت زیر است. ‌

پردارنده Core i5-13500 جزو سری راپتور لیک غیر K اینتل است مجهز به ۶ هسته عملکرد و هشت هسته کم‌مصرف می‌باشد. این تراشه دارای ۲۴ مگابایت حافظه کش L3 و ۱۱.۵ مگابایت حافظه کش L2 است و مثل پردازنده Core i7-12700K دارای ۲۴ رشته پردازشی اشت. 

بنچمارک اخیر این پردارنده روی مادربورد MSI PRO Z690-A DDR4 انجام شده است و سرعت کلاک تک‌هستخ‌ای آن به ۴.۸ گیگاهرتز رسیده است در حالیکه سرعت کلاک چندهسته‌ای آن بین ۲.۸ تا ۲.۹ گیگاهرتز برای هسته‌های عملکردی و ۲.۹ گیگاهرتز برای هسته‌های کم‌مصرف در حالت ۶۵W PL1 بوده است. اما در حالت ماکزیمم PL1 این فرکانس‌ها به‌ترتیب ۴.۵ و ۳.۵ گیگاهرتز بودند. 

امتیاز Core i5-13500 در تست‌های تک‌هسته‌ای بمچمارک Cinebench R23 در حالت PL1 – ۶۵W برابر با ۱۸۳۴ و در حالت PL1 – Unlimited برابر با ۱۸۸۵ شده است و در تست‌های چندهسته‌ای به‌ترتیب ۱۷۱۰۴ و ۲۱۱۰۳ شده است. هرچند عملکرد تک‌هسته‌ای این پردارنده عالی نیست اما در بخش چندهسته‌ای عملمرد آن در حالت ۶۵W در حد پردازنده Core i5-12600K و در حالت Unlimited در حد پردازنده Core i7-12700K است. این نتایج برای پردازنده ۲۰۰ دلاری واقعا قابل توجه است. 

حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم عملکرد آن در دنیای واقعی چگونه خواهد بود.

منبع: Wccftech

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تسلا یا توییتر؛ کدامیک درآمد بیشتری برای ایلان ماسک داشته است؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، تسلا یکی از بهترین …