تست همزمان با تلاش اپل جهت ایجاد ویژگی‌های سلامتی بیشتر

همزمان با تلاش اپل جهت ایجاد ویژگی‌های سلامتی بیشتر در محصولات خود، داروساز الی لیلی (Eli Lilly)، هفته گذشته اعلام کرد که برخی از محصولات اپل می‌توانند به شناسایی افراد مبتلا به زوال عقل، کمک نمایند. نتایج اولیه یک آزمایش نشان داد که iPhone ،iPad و Apple Watch، به‌علاوه اپلیکیشن‌های خاص و همچنین دستگاه کنترل خواب Beddit، می‌توانند اختلالات آلزایمر و اختلال خفیف شناختی (MCI) را شناسایی نمایند. این تحقیق توسط شرکت اپل، لیلی و شرکت مراقبت‌های بهداشتی Evidation Health بر روی ۱۱۳ نفر ۶۰ تا ۷۵ ساله و در طی یک دوره ۱۲ هفته‌ای، انجام شده است.

در این مطالعه، از شرکت‌کنندگان خواسته شد تا هر روز، به یک جفت نظرسنجی تک سؤالی، پاسخ دهند. از آزمایش‌شوندگان همچنین درخواست شده بود که وظایف خاصی را در اپلیکیشن‌های مخصوصی، انجام دهند. این وظایف، ضربه زدن سریع بر یک دایره و همچنین کشیدن یک شکل خاص به سمت شی‌ء دیگر را، در بر می‌گرفت. تست‌های دیگر، در مورد توانایی شرکت‌کنندگان در مهارت تایپ و خواندن بود. نتایج این مطالعه در کنفرانس انجمن ماشین‌های رایانه‌ای KDD در آنکوریج ارائه، و مشخص شد افرادی که علائم زوال عقلی دارند، با سرعت کمتری نسبت به دیگران تایپ می‌کنند و بنابراین، پیام‌های متنی کمتری را در یک مدت مشخص ارسال می‌نمایند.

اپل در حال حاضر، ابزارهای افزایش طول عمر را در Apple Watch گنجانده است.

۱۶ ترابایت داده از شرکت‌کنندگان جمع آوری شد و مطالعه نشان داد که دستگاه‌های اپل و برنامه‌های خاص، می‌توانند به نظارت بر علائم مبتلایان به MCI یا دمانس خفیف آلزایمر، تغییرات شناختی مرتبط با MCI، اثربخشی درمان‌ها و همچنین سرعت‌بخشی به روش‌های درمانی جهت تولید دقیق‌تر ابزارهای تشخیصی، کمک نمایند.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

همراهی همراه اول با زلزله‌زدگان خوی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، به گزارش اداره کل …