بررسی تخصصی نت باکس شاین

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

در انتهای بخش رابط کاربری نیز، باید به کیبورد صوتی یا به‌بیان بهتر، جست‌وجو ازطریق صوت اشاره کنیم. با اینکه تیم نت باکس با افزودن دکمه‌ای اختصاصی برای جست‌وجوی صوتی در هر کجای رابط کاربری لطف بزرگی به کاربران خود خواهد کرد (مشابه آنچه در اندروید باکس‌های غیرایرانی به‌عنوان دکمه اختصاصی دستیار صوتی گوگل می‌شناسیم)، همچنان می‌توانید در بخش‌های مختلف با فشردن دکمه‌ی مجازی میکروفون در رابط نرم‌افزاری دستگاه، محتوای مدنظر خود را به‌ زبان فارسی اعلام کنید تا نتیجه‌ی آن برایتان نمایش داده شود. سرعت و دقت شناسایی گفته‌های کاربر مثال‌زدنی و بسیار سریع است و تنها در مواقعی بسیار نادر دچار اشتباه می‌شود.

عملکرد نت باکس شاین

نت باکس در نسل پیشین خود تنها از خروجی ۴K پشتیبانی می‌کرد؛ اما حالا مدل شاین به‌لطف وجود پردازنده چهارهسته‌ای Allwinner H616، امکان پخش محتوای ۶K را نیز دارد؛ البته همچنان به‌دلیل محدودیت‌های پورت HDMI تعبیه‌شده در این دستگاه، امکان خروجی تصویر در این وضوح وجود ندارد.

حافظه‌ی رم ۲ گیگابایتی و حافظه‌ی ذخیره‌سازی ۱۶ گیگابایتی از دیگر ویژگی‌های سخت‌افزاری این دستگاه به‌شمار می‌رود که باتوجه‌به اشغال ۵ گیگابایتی فضا به‌وسیله‌ی سیستم‌عامل، تنها ۱۱ گیگابایت از حجم اعلام‌شده دراختیار کاربر خواهد بود.

با اینکه اجرای چند اپلیکیشن در اندروید باکس‌ها موضوعیت چندانی ندارد، همچنان می‌توان روی ویژگی چندوظیفگی دستگاه حساب کرد. به‌عنوان مثال، با پخش موسیقی در پس‌زمینه امکان وب‌گردی نرم و روان وجود دارد و با یک‌ بار فشردن دکمه‌ی musicland، می‌توان به منو شناور موسیقی نیز دسترسی پیدا کرد تا بدون نیاز به اجرای مجدد برنامه، قطعه‌ی در حال اجرا مدیریت شود. تمامی جلوه‌های بصری شامل انیمیشن‌ها به‌خوبی نمایش داده می‌شوند که این امر از قدرت مناسب سخت‌افزاری دستگاه حکایت می‌کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

همراهی همراه اول با زلزله‌زدگان خوی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، به گزارش اداره کل …