ایلان ماسک شبکه اجتماعی Substack را هم می خرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

به نظر می‌رسد جاه‌طلبی‌های ایلان ماسک تمامی ندارد و او می‌خواهد یک شرکت دیگر به نام Substack را نیز خریداری کند‌. ماسک اخیرا توییتر را به قیمت ۴۴ میلیارد دلار تصاحب کرد و حالا شبکه اجتماعی Substack نیز مدنظر او است.

به نظر می‌رسد ماسک قصد دارد دو شبکه اجتماعی توییتر و Substack را باهم ادغام کند. او در پاسخ به یکی از کاربران توییتر به نام Wall Street Silver گفت که احتمال خرید پلتفرم مذکور و ادغام آن با توییتر وجود دارد. 

ماسک گفته است که این موضوع فعلا در حد یک ایده است و هم‌اکنون در حال بررسی آن است. دفتر مرکزی شرکت صاحب شبکه اجتماعی Substack در سان فرانسیسکو مستقر است. این سرویس به کاربران خود اجازه انتشار مستقیم محتواها از طریق دریافت اشتراک ماهانه را می‌دهد و یک پلتفرم بسیار مناسب برای پادکسترها و خالقان محتواست. 

البته ماسک از نظر مالی در وضعیت مناسبی رار ندارد و هنوز معلوم نیست که او پول خرید Substack را از کجا تامین خواهد کرد. او پول نقد زیادی در دست ندارد و دارایی‌های او عمدتا در قالب سهام هستند. او تاکنون بخش بزرگی از سهام تسلا خود را فروخته است و این موضوع باعث شد تا ارزش سهام این شرکت در سال ۲۰۲۲ حدود ۶۹ درصد کاهش یابد. 

البته ماسک قبلا از استراتژی گرو گذاشتن سهام تسلا برای وام گرفتن از بانک‌ها استفاده می‌کرد که این استراتژی با توجه به شرایط فعلی تسلا کارکرد خودش را عملا از دست داده است.‌ 

حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم ماسک چه فکرهایی برای توسعه توییتر در سر دارد و آیا واقعا پلتفرم Substack را خواهد خرید یا نه.

منبع: Gizchina

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

رک شبکه چیست؛ معرفی رک و انواع آن

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، همان‌طورکه گفته شد، رک‌های …