اسپیس ایکس نخستین دسته از نسل دوم ماهواره‌های استارلینک را پرتاب کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

به‌گزارش اسپیس‌دات‌کام، روز چهارشنبه در ساعت ۱۳:۰۴ به وقت ایران، یک موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس به‌همراه ۵۴ ماهواره‌ی ارتقایافته‌ی استارلینک که نخستین دسته از نسل دوم (Gen2) این ماهواره‌ها محسوب می‌شوند، از پایگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا پرتاب شد.

جسی اندرسون، مدیر تولید و مهندسی اسپیس ایکس، حین گزارش پخش زنده پرتاب گفت: «تحت مجوز جدیدمان، اکنون می‌توانیم ماهواره‌ها را در مدارهای جدید مستقر کنیم و ظرفیت شبکه را بیش از پیش افزایش دهیم. این توانایی درنهایت ما را قادر می‌سازد تا مشتریان بیشتر داشته باشیم و خدمات سریع‌تر ارائه دهیم؛ به‌ویژه در مناطقی که هم‌اکنون تقاضا بیش از حد وجود دارد.»

تقریبا هشت دقیقه پس از پرتاب، مرحله اول فالکون ۹ با فرود روی کشتی بدون‌سرنشین مستقر در اقیانوس اطلس به نام Shortfall of Gravitas به زمین بازگشت. این فرود، پایان موفقیت‌آمیز شصتمین پرتاب اسپیس ایکس در سال ۲۰۲۲ را رقم زد. این تعداد پرتاب، تقریبا دو برابر رکوردی است که این شرکت در سال ۲۰۲۱ ثبت کرده بود.

مرحله اول فالکون ۹ با مأموریت دیروز یازدهمین پرواز خود را انجام داد. به‌گفته اسپیس ایکس، این بوستر پیش‌تر پنج مأموریت استارلینک، دو ماهواره جی‌پی‌اس ایالات متحده، ماهواره تجاری نایل‌ست ۳۰۱ و دو گروه مختلف از فضانوردان را در ماموریت‌های اینسپریشن ۴ و اکسیوم ۱ پرتاب کرده بود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

راهنمای خرید بهترین گوشی سامسونگ از ۳ میلیون تا ۵۰ میلیون تومان [بهمن ۱۴۰۱]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، سامسونگ یکی از پیشتازان …