ترامپ به اینستاگرام و فیس‌بوک بازمی‌گردد؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

روزنامه فایننشیال تایمز به نقل از یک فرد آگاه نوشت: این غول شبکه اجتماعی پیش از این اعلام کرده بود تا هفتم ژانویه درباره موافقت با بازگشت رئیس جمهور سابق آمریکا، تصمیم خواهد گرفت.

به گزارش عصر اطلاعات از ایسنا، به گفته این منبع آگاه، شرکت متا، گروهی را برای کار روی این موضوع تشکیل داده است و این گروه شامل افرادی از تیمهای سیاست عمومی و ارتباطات و همچنین تیم سیاست محتوا است.

این تحولات پس از اقدام ایلان ماسک، مالک و مدیرعامل توییتر در لغو ممنوعیت دائمی حضور دونالد ترامپ در این پلتفرم شبکه اجتماعی صورت می‌گیرد. ترامپ تاکید کرده که هیچ علاقه ای برای بازگشت به توییتر ندارد. توییتر پس از حوادث ششم ژانویه سال ۲۰۲۱ و حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا، با اشاره به ریسک تحریک بیشتر به خشونت، حضور رئیس جمهور سابق آمریکا در این پلتفرم را برای همیشه ممنوع کرده بود.

ترامپ پلتفرم شبکه اجتماعی تروت سوشال (Truth Social) را راه اندازی کرد که به عنوان جایگزینی برای پلتفرم‌هایی مانند توییتر و فیس بوک معرفی شده است.

بر اساس گزارش رویترز، ترامپ حملات بی‌وقفه به سیستم انتخابات آمریکا را از زمان شکست در انتخابات سال ۲۰۲۰ افزایش داده و در نوامبر، آمادگی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ را اعلام کرد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

رک شبکه چیست؛ معرفی رک و انواع آن

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، همان‌طورکه گفته شد، رک‌های …