بررسی کیس گیمینگ Aegis TI5 12th ام‌اس‌آی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

* تمامی بنچمارک‌های ذکرشده در این جدول را عصر اطلاعات اجرا کرده است.

همانطور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید، کیس گیمینگ MSI در وضوح ۴K تمامی عنوان‌های حاضر در بررسی را با نرخی بالاتر از ۶۰ فریم برثانیه اجرا می‌کند؛ از طرفی باتوجه به نرخ به‌دست آمده در وضوح ۱۰۸۰p، می‌توان انتظار نرخ‌فریمی بالا را در مانیتورهای ۱۴۴۰p و نرخ‌نوسازی ۱۲۰ هرتز داشت. به‌بیان دیگر محصول تایوانی‌ها به‌راحتی می‌تواند در وضوح QHD، نرخی ۱۰۰ تا ۱۲۰ فریم‌برثانیه را ارائه کند.

عملکرد Aegis Ti5 12th در کاربری‌های حرفه‌ای

اما قدرت بالای Aegis Ti5 12th تنها در زمینه اجرای بازی‌های روز با وضوح ۴K یا QHD نمود پیدا نمی‌کند و یکی دیگر از استفاده‌های آن در زمینه اجرای نرم‌افزارهای مهندسی و رندرینگ خواهد بود. به‌منظور بررسی عملکرد دستگاه به‌رسم چند ماه اخیر، بنچمارک نرم‌افزارهای تخصصی اعم از متلب، سالیدورکس، فتوشاپ و پریمیر را اجرا کردیم.

تراشه Core i9-12900K در بنچمارک PugetBench برای نرم‌افزار پریمیر پرو و فتوشاپ به‌ترتیب ۹۱ و ۲۴ درصد سریع‌تر از Core i9-11900K عمل می‌کند. همچنین یک دور از بنچمارک متلب را نیز در مدت ۱٫۴۱ ثانیه انجام می‌دهد و مدل زمان انجام ۱۰۰۰ دور کامل نیز به ۱۳۱۹ ثانیه می‌رسد. درمقام مقایسه به‌دلیل نبود دیتای کافی برای تراشه Core i9-11900K، تراشه Core i9-12900H از لپ‌تاپ Stealth GS77 تایوانی‌ها را به‌عنوان معیار درنظر می‌گیریم که دراین‌صورت کیس گیمینگ MSI با اختلافی ۱۶ درصدی، رقیب خود را از دور خارج می‌کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

آموزش حذف پارتیشن درایو در ویندوز ۱۱

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، اگر یک یا چند …