تلویزیون‌های OLED 2023 ال‌جی با روشنایی بیشتر و قابلیت‌های جدید نرم‌افزاری معرفی شدند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

ال‌جی سال گذشته روشنایی تلویزیون‌های سری G2 و C2 را به‌ بالاترین‌حد رساند و بهبودهای درخورتوجهی در مدل‌های OLED خود اعمال کرد. برخی از این تلویزیون‌ها به‌دلیل نمایش عمیق رنگ مشکی، کنتراست عالی و قابلیت‌های گیمینگ درجه یک، ازجمله بهترین مدل‌های موجود در بازار هستند. اکنون شاید این سؤال مطرح شود که شرکت کره‌ای چه بهبودهایی در مدل ۲۰۲۳ تلویزیون‌های OLED خود اعمال کرده است؟

ال‌جی روشنایی مدل جدید تلویزیون‌های OLED خود را افزایش داده و علاوه‌براین روی پردازش تصویر و پیشرفت‌های نرم‌افزاری تمرکز داشته است.

براساس بیانیه‌ی مطبوعاتی ال‌جی، تلویزیون G3 جانشین G2 می‌شود و از معماری جدیدی برای کنترل نور بهره می‌برد. این محصول همچنین از الگوریتم‌های تقویت‌کننده‌ی نور برای افزایش روشنایی تا ۷۰ درصد استفاده می‌کند. می‌توان این عدد را شبیه سری B2 سال گذشته درنظر گرفت و بنابراین G3 نسبت‌به G2 جهش ۷۰ درصدی نداشته است اما روشن‌تر از آن خواهد بود. همان‌طور که اشاره شد، این محصول به‌احتمال زیاد مثل U8H هایسنس نسبت به تلویزیون‌های LED و miniLED برتری‌هایی خواهد داشت. سری G درحال‌حاضر ازنظر زیبایی‌شنایی، زیباترین تلویزیون‌های این شرکت محسوب می‌شوند و G3 به‌نحوی طراحی شده است که هنگام نصب روی دیوار، شکافت قابل ملاحظه‌ای نداشته باشد.

ال‌جی G3 ظاهر زیبایی دارد و روشنایی بسیار خوبی ارائه می‌دهد اما اگر الگوی سال گذشته را ادامه دهد، C3 OLED درنهایت محصولی خواهد بود که اکثر مردم به‌دلیل تعادل بین عملکرد و قیمت نسبت به خرید آن ترغیب خواهند شد. این مدل مثل G3 از HDMI 2.1a پشتیبانی می‌کند و برخی از فناوری‌های ارتقای‌ تصویر نیز روی آن اعمال شده است که نهایتاً به پردازش بهتر تصویر منجر خواهد شد. ال‌جی می‌گوید این تغییرات به‌لطف تراشه‌ی جدید هوش‌مصنوعی نسل ۹ آلفا (Gen6 α۹) به‌دست آمده است. در بخشی از بیانیه‌ی مطبوعاتی این شرکت آمده است:

جدیدترین پردازنده‌های سری آلفا، از پیشرفته‌ترین فناوری‌های یادگیری عمیق ال‌جی و هوش‌مصنوعی برای اطمینان از کیفیت عالی تصویر و صدا بهره می‌برند. AI Picture Pro اکنون ازنظر ارتقامقیاس عملکرد بهتری دارد و رنگ‌های پویا را بهتر نمایش می‌دهد و همین ویژگی به آشکار شدن عمق و جزئیات در هر فریم کمک می‌کند. این فناوری همچنین با تکنولوژی پردازش تصویر ادغام شده است تا المان‌های مهم مثل چهره‌ی افراد را شناسایی و اصلاح کند تا کیفیت HDR بهتری ارائه دهد. پردازنده‌ی هوش مصنوعی α۹ Gen6 علاوه‌بر تنظیم دقیق بازتولید تصویر، توان محاسباتی موردنیاز AI Sound Pro ال‌جی را نیز ارائه می‌دهد؛ قابلیتی که با تولید صدای فراگیر مجازی ۹٫۱٫۲ از سیستم بلندگوی داخلی تلویزیون، به بینندگان کمک می‌کند در صفحه‌های روی صفحه، غرق شوند.ال‌جی

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

اولین توافق‌نامه هوش مصنوعی در بین آمریکا و اروپا امضا شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، ایالات متحده و اتحادیه‌ی …