فاکسکان به تولید کامل بازگشته است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،


تولید این کارخانه که بزرگترین کارخانه آیفون در جهان به شمار می‌رود و به آیفون سیتی معروف است، سال میلادی گذشته تحت تاثیر شیوع کووید و تدابیر قرنطینه که باعث فرار هزاران کارگر شد، مختل شده بود. این کارخانه همچنین شاهد بروز اعتراض کارکنان بر سر دستمزد بود.

به گزارش عصر اطلاعات از ایسنا، فاکسکان برای جذب کارکنان جدید و متقاعد کردن کارکنان برای ماندن، پاداش‌هایی را عرضه کرده است. یک منبع آگاه در این شرکت تایوانی ماه گذشته به رویترز گفته بود: فاکسکان ازسرگیری تولید کامل این کارخانه در اواخر دسامبر تا اوایل ژانویه را هدف‌گذاری کرده است.

یک منبع آگاه گفت: تولید تقریبا به طور کامل ازسرگرفته شده است. منبع دیگری اظهار کرد: تولید تقریبا به سطح عادی برگشته اما مدیران شرکت به دلیل افزایش موارد ابتلا به کووید در چین، نسبت به دورنمای تولید، محتاط مانده‌اند. ما پیک ابتلا به کووید قبل یا بعد از تعطیلات سال نوی چینی را پیش بینی می‌کنیم.

رسانه دولتی استان هنان که این کارخانه در آن واقع شده است، به نقل از یک مدیر شرکت فاکسکان گزارش کرد شمار کارکنان این کارخانه در حال حاضر در ۲۰۰ هزار نفر ثابت مانده و زنجیره تامین این کارخانه تثبیت شده و بهبود ظرفیت تولید را امکان پذیر کرده است.این کارخانه تا ۳۰۰ هزار نفر گنجایش دارد.

بر اساس گزارش رویترز، مشکلات کارخانه ژنگژو مشکلاتی است که شرکت‌ها و کارکنان آنها در رعایت سیاست کووید صفر چین داشته‌اند. پس از مشکلات فاکسکان و اعتراضات گسترده به این سیاست، دولت مرکزی چین اوایل دسامبر به طور ناگهانی سیاست کووید صفر را کنار گذاشت و راهبرد زندگی با این ویروس را اتخاذ کرد. این اقدام با استقبال گسترده روبرو شد اما در افزایش موارد ابتلا در سراسر این کشور نقش داشت.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

راهنمای خرید بهترین گوشی سامسونگ از ۳ میلیون تا ۵۰ میلیون تومان [بهمن ۱۴۰۱]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، سامسونگ یکی از پیشتازان …