کارخانه‌های هوشمند مرسدس بنز با کمک Omniverse انویدیا خودرو هوشمند تولید خواهند کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

مرسدس بنز، خودروساز ممتاز آلمانی، نخستین رویکرد دیجیتالی‌کردن تولید را پیاده‌سازی می‌کند. درواقع، ساخت کارخانه‌های پیشرفته به سیستم برنامه‌ریزی پیشرفته نیاز دارد و مرسدس بنز در رویداد CES از رویکرد دیجیتالی‌شدن تولیدات خود خبر داده است.

شرکت خودروسازی مرسدس بنز در CES 2023 اعلام کرد در حال برداشتن گام بعدی در دیجیتالی‌کردن فرایند تولید خود است و از پلتفرم Omniverse انویدیا برای طراحی و برنامه‌ریزی تولید و مونتاژ محصولاتش استفاده می‌کند.

مرسدس بنز با بهره‌گیری از هوش مصنوعی انویدیا و فناوری‌های موجود در متاورس، می‌تواند حلقه‌های بازخوردی ایجاد کند تا به کاهش و مصرف انرژی و افزایش مداوم کیفیت منجر شود. این شرکت خودروساز با همکاری انویدیا برای تولید وسایل‌ نقلیه تعریف‌شده به‌وسیله‌ی نرم‌افزار کار می‌کند.

مرسدس بنز این نوید را داده است که ناوگان‌های آتی براساس محاسبات متمرکز انویدیا DRIVE Orin با قابلیت‌های رانندگی هوشمند ساخته خواهند شد که در پلتفرم انویدیا DRIVE Sim موجود در Omniverse آزمایش و اعتبارسنجی‌ شده است.

آخرین اعلامیه خودروساز آلمانی نشان می‌دهد که فناوری‌های هوش مصنوعی و متاورس بیش‌‌ازپیش در فرایند توسعه‌ی مرسدس بنز به‌کار گرفته می‌شوند تا تولید هوشمندانه‌تر و بهینه‌تری را رقم بزنند. درواقع، تولید خودرو کار عظیمی است که به هزاران قطعه و کارگر نیاز دارد تا در هماهنگی کامل باشند. هر‌گونه مشکل زنجیره‌ی تأمین یا تولید می‌تواند به تأخیرهای پرهزینه منجر شود.

علاوه‌براین، زمانی‌که خودروسازان مدل جدیدی را عرضه می‌کنند، باید طرح‌بندی کارخانه‌های تولید را مجدداً پیکربندی کنند تا طراحی جدید خودرو را در نظر بگیرند. این فرایند می‌تواند بخش چشمگیری از کارخانه را آفلاین و تولید خودروهای موجود را متوقف کند.

مرسدس بنز قصد دارد پلتفرم جدید تولید اختصاصی‌اش را برای خودروهای الکتریکی در کارخانه‌ی خود در شهر رستات آلمان آغاز کند. درحال‌حاضر، این کارخانه وظیفه‌ی تولید خودروهای کلاس A و B و SUV جمع‌وجور GLA و خودرو تمام‌برقی مرسدس بنز EQA را به‌عهده دارد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

راهنمای خرید بهترین گوشی سامسونگ از ۳ میلیون تا ۵۰ میلیون تومان [بهمن ۱۴۰۱]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، سامسونگ یکی از پیشتازان …