تصمیم مایکروسافت برای افزودن فناوری هوش مصنوعی OpenAI به آفیس

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

مایکروسافت ظاهراً قصد دارد با استفاده از فناوری هوش مصنوعی OpenAI در برنامه‌های خود، راه جدیدی برای نوشتن متن‌های مربوط به پروژه‌ها در اختیار کاربران آفیس قرار دهد.

استفاده از هوش مصنوعی به‌مرور زمان در زمینه‌های مختلفی رایج شده است و برای مثال کاربران با ابزارهایی مانند Stable Diffusion می‌توانند به‌سادگی آثار هنری زیبایی ایجاد کنند. اکنون به‌نظر می‌رسد که مایکروسافت نیز می‌خواهد از همین فناوری برای کمک به مشتریان خود در زمینه نوشتن متن در صفحه یا یک ارائه استفاده کند.

به گفته یک منبع آگاه از برنامه‌های مایکروسافت به نشریه اینفورمیشن، ردموندی‌ها می‌خواهند هوش مصنوعی توسعه داده‌شده توسط OpenAI را به برنامه‌های آفیس مانند ورد و پاورپوینت اضافه کنند. با وجود این فناوری، کاربران می‌توانند یک سند را با متن‌هایی که به‌طور کاملاً خودکار تولید می‌شوند، کامل کنند و تمام این متن‌ها براساس درخواست خود کاربران ایجاد می‌شود.

سرمایه‌گذاری‌های مایکروسافت روی هوش مصنوعی
مایکروسافت در سال ۲۰۱۹ یک میلیارد دلار روی OpenAI سرمایه‌گذاری کرد تا بتواند فناوری‌های جدیدی را با محصولات خود ادغام کند و از آن زمان درحال تلاش برای ارائه چنین قابلیتی بوده است. از آن تاکنون، اطلاعات کمی درباره برنامه‌های این غول فناوری منتشر شده، هرچند این شرکت در سال ۲۰۲۲ ابزار Copilot را برای کمک به کدنویسی عرضه کرد.

در همین رابطه نیز اخیراً گزارش شده بود که مایکروسافت می‌تواند از ChatGPT برای ارائه نتایج جستجوی کاربران در موتور جستجو بینگ استفاده کند.

درحالی‌که مدیر بخش ویندوز مایکروسافت اخیراً گفته بود که در آینده، هوش مصنوعی انجام کارها در ویندوز را دگرگون خواهد کرد، به‌نظر می‌رسد که ردموندی‌ها برنامه‌های زیادی در زمینه هوش مصنوعی دارند تا بتوانند در محصولات خود مانند مایکروسافت ۳۶۵ از ویژگی‌های خلاقانه جدیدی استفاده کنند تا کاربران بتوانند کارهای خود را راحت‌تر از قبل انجام دهند.

 

منبع : آخرین خبر

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

ناتینگ فون ۲ «پریمیوم‌تر» از ناتینگ فون ۱ خواهد بود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، کارل پی، بنیان‌گذار و …