وزیر ارتباطات: اینترنت ماهواره‌ای برای شرایط ویژه و خاص است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

وزیر ارتباطات با تأیید فعال شدن اینترنت استارلینک در ایران گفت اینترنت ماهواره‌ای برای شرایط ویژه و خاص است. زارع‌پور بار دیگر بر لزوم رعایت قواعد ایران از سوی اپراتورهای ماهواره‌ای برای فعالیت قانونی در کشور تأکید کرد.

«عیسی زارع‌پور» در گفتگو با مهر، در رابطه با فعال شدن نزدیک به هزار گیرنده اینترنت ماهواره‌ای در کشور گفت: «اینترنت ماهواره‌ای فعال شده است، اما در جریان اینکه چه تعداد فعال شده است، نیستم. صاحب و دارنده این شرکت که این خدمات را ارائه می‌کند می‌تواند آمار صحیح را بدهد.»

وی در رابطه با خطر ورشکستگی اپراتورها در راستای فعال شدن اینترنت ماهواره‌ای نیز اظهار داشت تعداد مشترکین و کاربران اینترنت ماهواره‌ای در تمام دنیا، یک درصد کل کاربران اینترنت هم نمی‌شود و این اینترنت برای شرایط ویژه و خاص است:

«البته قبلاً هم گفته شد که ما مقررات سرزمینی یا «لندینگ رایت» خود را تهیه، مصوب و به اپراتورهای منظومه‌های ماهواره‌ای ابلاغ کردیم. این اپراتورها در صورتی که می‌خواهند در ایران فعالیت قانونی داشته باشند، ملزم به رعایت قواعد سرزمینی جمهوری اسلامی ایران هستند.»

وزیر ارتباطات همچون گذشته، اعلام کرد از فعال شدن اینترنت ماهواره‌ای استقبال می‌کند: «ما از اینترنت ماهواره‌ای استقبال می‌کنیم مشروط به اینکه قواعد سرزمینی ما را رعایت کنند. محترم شمردن قواعد سرزمینی کشورها، یک قاعده بین المللی از سازمان بین المللی ITU است.»

گفتنی است «ایلان ماسک» مدیرعامل اسپیس ایکس، یکم مهر ماه سال جاری برای اولین بار رسماً خبر داد که اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای ایران فعال می‌شود. در حالی که دو روز قبل و در ۳۰ شهریور، «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات در مصاحبه‌ای گفته بود بعید می‌داند استارلینک به این زودی‌ها بتواند در ایران فعال شود چون سرویسش کامل نیست.

 

منبع : دیجیاتو

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

آموزش حذف پارتیشن درایو در ویندوز ۱۱

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، اگر یک یا چند …