معمای مردی از تورد؛ افسانه‌ای خیالی یا اثباتی برای جهان موازی؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

سپس توالی وقایع بر اساس اینکه ماجرا را از کدام منبع بخوانید باهم تفاوت دارند. در یکی از روایت‌ها گفته می‌شود، وقتی مرد پاسپورت خود را برای مهر زدن تحویل داد، افسر مهاجرت ژاپنی متوجه نکته‌ی عجیبی شد. هرچند پاسپورت کاملا معتبر به نظر می‌رسید، اما هم افسر مهاجرت و هم همکارانش تصور نمی‌کردند تورد کشور صادرکننده پاسپورت واقعی باشد. بنابراین مأموران مهاجرت تصمیم گرفتند از مرد اهل تورد بازجویی کنند. در روایتی دیگر آمده، خود مرد گفته است که اهل تورد است و وقتی که افسر مهاجرت باور نکرده، پاسپورت خود را به او نشان داده است.

در ادامه داستان، مردی از تورد تلاش می‌کند افسران مهاجرت را متقاعد کند کشور تورد واقعی است. به گفته این مسافر مرموز، تورد کشوری است که بین فرانسه و اسپانیا قرار دارد و به عقیده او، تا آن زمان قدمتی هزار ساله داشته است. وقتی نقشه‌ای به مرد نشان دادند، او گفت کشورش تورد در جایی که ظاهرا کشور شاهزاده‌نشین آندورا بود قرار دارد. بعد از دیدن نقشه خود مرد هم مات و مبهوت مانده بود و نمی‌دانست چرا نامی از کشورش در نقشه برده نشده است. هر دو طرف نمی‌خواستند تسلیم شوند، بنابراین همچنان افسران ژاپنی اصرار می‌کردند تورد وجود ندارد و مسافر هم نمی‌خواست کوتاه بیاید.

داستان مردی اهل تورید که از جهان موازی به ژاپن سفر کرده، نسخه‌ای بسیار جالب و خارق‌العاده‌ از یک داستانی واقعی است

سرانجام مأموران تصمیم گرفتند او را تا روشن شدن ماجرا دستگیر کنند. در همین حال، مأموران مشکوک شده بودند او تبهکار باشد. در حالی که تحقیقات مأموران ادامه داشت، مرد را برای شب در هتلی در همان نزدیکی قرار دادند. دو نگهبان هم مراقب بودند مرد از اتاق فرار نکند. اما صبح روز بعد، وقتی مأموران به اتاق مرد رفتند، متوجه شدند او ناپدید شده است. هیچ نشانه‌ای از نحوه‌ی فرار او وجود نداشت و همه‌ی اسناد شخصی او که می‌توانستند مدرکی برای اثبات درستی داستان او باشند هم ناپدید شده بودند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

بهترین برنامه های قدم شمار؛ معرفی ۱۰ اپلیکیشن برای شمارش قدم‌ها

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، در زمان‌های نه‌چندان دور، …