عجیب و غریب‌ترین گجت‌هایی که در CES 2023 معرفی شدند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

شرکت‌های مختلف دنیای فناوری در تلاش هستند تا بتوانند تجربه استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی/ افزوده را بهبود بخشند. تاکنون نیز قابلیت‌ها و ویژگی‌های متعددی به این دستگاه‌ها اضافه شده تا کاربران هرچه بیشتر در محیط بازی غوطه‌ور شوند. این بار استارتاپ OVR محصولی را به نمایش گذاشت که می‌تواند هرچه بیشتر تجربه‌ی بازی را جذاب‌تر کند.

استارتاپ OVR در CES 2023 افزونه‌ای برای هدست‌های واقعیت مجازی معرفی کرد که می‌تواند رایحه‌های مختلف مربوط به محیط بازی را به بینی کاربر برساند. البته این فناوری تنها برای گیم نیست و می‌توان از آن در بخش‌های دیگر مانند فروش عطر استفاده کرد.

آرون ویسنیفسکی، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران OVR، در مصاحبه‌ای گفت که بو نقش مهمی در سیستم‌های لیمبیک ما، که بر احساسات و رفتار تاثیر می‌گذارد، ایفا می‌کند. بنابراین افزودن رایحه به دنیای مجازی می‌تواند تجربه‌ی بسیار متفاوتی برای کاربران ایجاد کند.

نه تنها کاربران می‌توانند حس بویایی را در حین بازی‌های ویدیویی یا تماشای فیلم تجربه کنند، بلکه OVR ابزاری برای ایجاد رایحه ارائه می‌دهد که حرفه‌ای‌ها و آماتورها را قادر می‌سازد تا عطرهای دیجیتالی بهینه‌سازی شده را برای محتوای دیجیتالی ایجاد کنند.

کلام آخر

طی چند روز نمایشگاه CES 2023 محصولات متنوع بسیاری را مشاهده کردیم و بعضی از آن‌ها موفق شدند توجه افراد بسیاری را به خود جلب کنند.

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، بعضی از محصولات معرفی‌شده کمی عجیب‌تر از دیگر گزینه‌ها بودند که سعی کردیم چند مورد از آن‌ها را در این مقاله گرد هم بیاوریم. در نهایت باید گفت، CES نشان داد ۲۰۲۳ سالی مملو از محصولات جذاب، خلاقانه و حتی عجیب برای دنیای فناوری خواهد بود.

نظر شما همراهان عصر اطلاعات درباره‌ی CES 2023 چیست؟ به نظر شما کدام محصول می‌تواند عنوان «عجیب‌ترین» را از آن خود کند؟

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تپسی درآمد ۶۱ میلیاردی را در دی ماه هم حفظ کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، صورت‌های مالی تپسی در …