شایعه: اپل یک مودم بسیار پیشرفته آیفون با ترکیب سه فناوری وای‌فای، سلولی و بلوتوث می سازد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

اپل ظاهرا قصد دارد یک مودم ۵G با قابلیت‌های منحصربه‌فرد بسازد. اپل این مودم را برای کاهش وابستگی خود به مودم‌های کوالکام توسعه خواهد داد و احتمالا از آن در نسل بعدی گوشی‌های آیفون خود استفاده خواهد کرد. 

طبق یک گزارش جدید، مودم اختصاصی اپل از سه فناوری وای‌فای، سلولی و بلوتوث پشتیبانی خواهد کرد و در واقع همه کاره خواهد بود. البته کوالکام همچنان مودم گوشی‌های آیفون را تا سال ۲۰۲۵ تامین خواهد کرد و در نتیجه سری آیفون ۱۵ و ۱۶ کماکان مجهز به مودم ۵G کوالکام خواهند بود.‌

اما مزیت اصلی مودم اپل این خواهد بود که علاوه بر وای‌فای از بلوتوث و ارتباط سلولی نیز پشتیبانی خواهد کرد و حتی ممکن است قابلیت‌های دیگری نیز به آن اضافه شوند. بنابراین این مودم بسیار پیشرفته‌تر از مودم ۵G کوالکام خواهد بود. 

وجود سه قابلیت ارتباطی روی یک مودم باعث خواهد شد تا فضای زیادی در داخل گوشی‌های آیفون صرفه‌جویی شود و در نتیجه اپل خواهد توانست ضخامت گوشی‌های خود را کاهش دهد یا اینکه از قطعات دیگری در داخل آن‌ها استفاده کند. این ویژگی همچنین باعث خواهد شد تا هزینه ساخت گوشی‌های آیفون کاهش یابد و در نتیجه  قیمت نهایی این گوشی‌ها کاهش بیابد.  

در هر حال به نظر می‌رسد که اپل برنامه‌های ویژه‌ای برای ارتقا قابلیت‌های ارتباطی گوشی‌های آیفون خود دارد و این موضوع می‌تواند خبر خوبی برای علاقمتدان آیفون باشد.

منبع: Wccftech

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

رک شبکه چیست؛ معرفی رک و انواع آن

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، همان‌طورکه گفته شد، رک‌های …