افزایش ایمنی راننده با فناوری Ready Care سامسونگ

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

سامسونگ با همکاری برند زیرمجموعه‌اش یعنی هارمن (Harman) در CES 2023، دو فناوری جدید Ready Care و Ready Tune را برای خودروها معرفی کرد.

Ready Care وضعیت جسمی و روحی راننده را تعیین می‌کند و براساس اطلاعات جمع‌آوری‌شده، تنظیمات مختلف خودرو را برای بهبود ایمنی و تجربه رانندگی تغییر می‌دهد. Ready Tune نیز می‌تواند به صورت هوشمند حجم صدا را تنظیم کند تا بهترین تجربه‌ی صوتی ممکن را ارائه دهد.

 

فناوری Ready Care

بیایید با Ready Care شروع کنیم. این فناوری جدید هارمن و سامسونگ از دوربین‌ها و حسگرهای قرارگرفته در داخل خودرو و همچنین داده‌های مرتبط با سلامتی پوشیدنی‌هایی مانند گلکسی واچ برای تعیین وضعیت ذهنی راننده استفاده می‌کند که شامل حواس‌پرتی شناختی، حواس‌پرتی بصری و خواب‌آلودگی می‌شود.

براساس این سه پارامتر، Ready Care می‌تواند چندین پارامتر خودرو را برای بهبود ایمنی هنگام رانندگی تغییر دهد. برای مثال، اگر سیستم تشخیص دهد که راننده خواب‌آلود است، حجم صدا، روشنایی داخل خودرو و تنظیمات تهویه‌مطبوع را برای بیدار نگه‌داشتن راننده تغییر می‌دهد.

افزون‌براین، اگر سیستم تشخیص دهد که راننده نگران و مضطرب است (از طریق برداشت‌های گلکسی واچ)، قابلیتی به نام مسیریابی بدون استرس را فعال می‌کند. این سیستم مسیری را نشان می‌دهد که شامل مقدار کمتری ترافیک و مسائل مربوط به آب‌وهوا می‌شود، حتی اگر به‌معنی طی‌کردن مسیر طولانی‌تر باشد تا سطح استرس را کنترل کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تپسی درآمد ۶۱ میلیاردی را در دی ماه هم حفظ کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، صورت‌های مالی تپسی در …