شایعه: آیفون ۱۶ پرو مجهز به دوربین سلفی زیرنمایشگر خواهد بود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

در حالیکه اپل قرار است امسال در همه مدل‌های سری آیفون ۱۵ از قابلیت جزیره پویا استفاده کند اما طبق گزارشی که امروز منتشر شده است ما در سری آیفون ۱۶ پرو شاهد انتقال دوربین سلفی و قابلیت فیس آیدی به زیر نمایشگر خواهیم بود. 

وب‌سایت The Elec گزارش داده است که اپل برای انتقال پوربین سلفی به زیر نمایشگر گوشی‌های آیفون با چالش‌هایی مواجه است و به همین‌خاطر تا سال ۲۰۲۴ خبری از آن نخواهد بود. به گفته این وب‌سایت، اپل سرانجام در مدل‌های آیفون ۱۶ پرو و ۱۶ اولترا این فناوری را ارائه‌خواهد کرد. استفاده از این فناوری باعث خواهد شد تا نسبت تصویر به بدنه آیفون‌های ۱۶ پرو افزایش یابد. متاسفانه این تکنولوژی به مدل‌های آیفون ۱۵ پرو و ۱۵ اولترا نخواهد رسید. 

البته استفاده از دوربین سلفی در زیر نمایشگر ممکن است باعث افت کیفیت تصاویر سلفی شود بنابراین هنوز مشخص نیست که اپل چگونه این مشکل را برطرف خواهد کرد. با این‌حال، ما احتمالا برای اولین بار شاهد یک آیفون تمام‌صفحه خواهیم بود و این در حالیست که گوشی‌های اندرویدی سال‌هاست که از این قابلیت استفاده می‌کنند. 

به هر حال، امسال دوباره طراحی هول پانچ را در بالای نمایشگر گوشی‌های ایفون خواهیم دید و باید امیدوار باشیم که اپل سرانجام به طراحی تمام‌صفحه نایل بشود. 

منبع: Wccftech

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

بهترین برنامه های قدم شمار؛ معرفی ۱۰ اپلیکیشن برای شمارش قدم‌ها

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، در زمان‌های نه‌چندان دور، …