نحوه اجاره اقامتگاه‌های بوم گردی در ایران

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

اقامتگاه های بوم‌گردی که با ویژگی و شرایط خاص هر منطقه به صورت منحصربه‌فرد و توسط مردم محلی تأسیس و افتتاح می‌شوند، آینه تمام نمای فرهنگ بومی منطقه و آداب و رسوم بومی خاص هر ناحیه از ایران عزیزمان هستند.

در ایران به اندازه تعداد اقامتگاه بوم گردی تنوع وجود دارد، زیرا همان طور که شما هیچ دو خانه‌ای را از نظر دکوراسیون و چیدمان شبیه به هم پیدا نمی‌کنید، دو اقامتگاه بوم گردی مشابه را نیز نمی‌توانید بیابید. صاحب هر اقامتگاه، آن مکان را مثل خانه خودش می‌داند و شاید برخی از میزبانان در همان جا زندگی کنند. دکوراسیون بوم گردی ها نیز شبیه به خانه است و کلا این مکان، یک اقامتگاه است و نه هتلی با ویژگی‌ها و تعاریف مشخص. اما آیا با نحوه اجاره اقامتگاه های بوم گردی در ایران آشنا هستید؟ با خواندن مطلب زیر نسبت به این موضوع اطلاع پیدا کنید.

چرا اقامتگاه بوم گردی را به جای هتل اجاره کنید

اقامتگاه های بوم گردی معمولا خانه‌هایی بومی هستند که توسط اهالی محلی تأسیس و اداره می‌شود. این اقامتگاه‌ ها بر خلاف هتل‌ها تعداد محدودی مسافر را می‎پذیرند و محیط دنج و خلوتی دارند. مسافران با اقامت در این اقامتگاه ها گونه‌ای زندگی بومی را تجربه می‌کنند. بر خلاف بوم‌گردی‌‌ها، هتل‌ها ساختمان‌های بزرگ یک یا چندطبقه‌ای هستند که در آن تعداد زیادی واحد اقامتی در یک راهرو قرار دارند. از آن جایی که درهای این اتاق‌ها رو به هم باز می‌شود، سروصدای سایر مسافران و رفت‌وآمدها در اتاق‌های دیگر شنیده می‌شود.

بوم گردی های مکان‌هایی دنج، فاقد رستوران به شکل متعارف هتلی و دارای منوی غذایی محدودتر اما بومی و بسیار اصیل هستند. علاوه بر این بوم‌گردی‌ها که بر اساس ویژگی‌های بومی هر منطقه ساخته می‌شوند دارای انواع مختلفی هستند که از آنها می‌توان به کپر، خانه‌ صخره‌ای، سیاه چادر، خانه‎ و کاروانسرای قدیمی، کمپ‌ طبیعی، خانه روستایی و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد. این بوم گردی‌ها برای کسانی مناسب هستند که با اجاره اقامتگاه بوم گردی از جاباما یک اقامت هیجان‌انگیز و سرشار از کشف چیزهای جدید را به یک مسافرت معمولی با شرایط متعارف ترجیح می‌دهند.

نحوه جستجوی اقامتگاه های بوم گردی برای اجاره

اولین چیزی که باید به هنگام جستجوی اقامتگاه بوم گردی از جاباما در نظر بگیرید، آشنایی با بوم گردی ‌های شهر یا منطقه مقصد است. برای این کار باید جستجوی کامل و دقیقی را در موتور جستجوی گوگل انجام دهید و با وارد کردن عبارت اقامتگاه بوم گردی به علاوه نام منطقه یا شهری که قصد سفر به آن را دارید، آنها را جستجو کنید. این کار شما را به وب سایت‌هایی می‌رساند که برای اجاره اقامتگاه بوم گردی آماده هستند.

اما به جز این روش، راه ساده‌تری برای اجاره اقامتگاه بوم گردی وجود دارد. شما می‌توانید با وارد کردن آدرس سایت جاباماً مستقیما وارد این سایت شده و ساده‌ترین مسیر را انتخاب کنید. حتی اگر آدرس سایت را ندانید، تنها با نوشتن کلمه جاباما در موتور جستجوی گوگل، به راحتی وارد سایت می‌شوید. علاوه بر این شما می‌توانید در گوگل، کلمات کلیدی بوم گردی، شهر مقصد و جاباما را در کنار هم تایپ کنید و از طریق این مسیر آسان، جستجوی خود را آغاز کنید.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

رک شبکه چیست؛ معرفی رک و انواع آن

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، همان‌طورکه گفته شد، رک‌های …