تعرفه واردات گوشی هوشمند بالای ۶۰۰ دلار در سال آینده

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

در جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۲ و در بخش تبصره ۷ حقوق ورودی رویه تجاری واردات گوشی های تلفن همراه خارجی بالای ۶۰۰ دلار برابر ۱۵ درصد تعیین شده است. تعرفه واردات گوشی در سایر رویه‌ها مانند مسافری با دو برابر این نرخ محاسبه و دریافت خواهد شد.

در ادامه این بخش از لایحه بودجه آمده که گمرک مکلف است منابع حاصل از اجرای این قانون را برای حمایت از توسعه زیرساخت های صنعت میکروالکترونیک هزینه کند. علاوه بر این تعرفه واردات این کالاها در مناطق آزاد تجاری و صنعتی نیز با همین روش محاسبه می‌شود.

همچنین در لایحه بودجه سال آینده آمده که دولت می‌تواند صندوق توسعه شبکه ملی اطلاعات را ایجاد کرده تا به توسعه شبکه و ارتقا و نوسازی زیرساخت‌های ارتباطی و توسعه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها بپردازد. مضاف بر این در سال آینده برای وزارت ارتباطات حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است.

پیش از این نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اکثریت آرا تعرفه گمرکی گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار را برای سال جاری برابر ۱۲ درصد تعیین و برای انواع بازی‌های ویدئویی خارجی عوارض ۱۰ درصدی در نظر گرفته بودند. اکنون به نظر می‌آید تجار برای وارادات گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار در سال آینده باید ۱۵ درصد تعرفه بپردازند.

 

منبع : آخرین خبر

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

رک شبکه چیست؛ معرفی رک و انواع آن

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، همان‌طورکه گفته شد، رک‌های …