سامسونگ شاید با تأمین نمایشگر مک‌بوک OLED آینده بتواند سود زیادی کسب کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

به‌نوشته‌ی سم‌موبایل، مینگ‌چی‌کو، تحلیلگر اپل، گزارش داد که اپل در حال برنامه‌ریزی برای عرضه‌ی اولین مک‌بوک با نمایشگر OLED تا پایان سال ۲۰۲۴ است. باتوجه‌به اینکه اپل نمایشگرهای OLED تمام محصولاتش را از سامسونگ تأمین می‌کند، به‌احتمال زیاد برای نمایشگر OLED مک بوک‌ها نیز از سامسونگ استفاده خواهد کرد.

به‌گفته‌ی کو، نمایشگر OLED به اپل اجازه می‌دهد تا ضخامت در نمایشگر و در‌نتیجه وزن مک‌بوک را کاهش دهد. با اینکه او شفاف‌سازی نکرده است که کدام مدل از مک‌بوک نمایشگر OLED خواهد داشت، تحلیلگر دیگری به‌ نام راس یانگ اخیراً مدعی شده بود که این مک‌بوک ایر (MacBook Air) خواهد بود.

درحال‌حاضر، تمام مک‌بوک‌ها از پنل نمایشگر LCD بهره می‌برند، چه با نور پس‌زمینه رایج و چه با فنوری پیشرفته‌تر MiniLED که روشنایی و نسبت کنتراست بهتری را ارائه می‌دهد. علاوه‌براین، تنها دو محصول اپل، یعنی آیفون و اپل واچ، از نمایشگرهای OLED استفاده می‌کنند و سامسونگ پنل‌های OLED آن‌ها را تأمین می‌کند. باتوجه‌به‌ اینکه سامسونگ پنل‌های OLED تمام محصولات اپل را با استفاده از این فناوری تأمین می‌کند، به‌احتمال زیاد می‌تواند پنل‌های OLED مک‌بوک‌ها را نیز تأمین کند.

درحالی‌که شاید سامسونگ برای تأمین پنل‌های OLED مک‌بوک آینده از اپل سفارش‌هایی دریافت کند، این غول فناوری کره‌ای شاید به‌اندازه‌ی فعلی نمایشگر OLED برای اپل واچ عرضه نکند؛ چراکه اپل در حال برنامه‌ریزی برای تجهیز نسل بعدی واچ اولترا به نمایشگر Micro LED است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

رک شبکه چیست؛ معرفی رک و انواع آن

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، همان‌طورکه گفته شد، رک‌های …