سرور اچ پی از ساپرا صنعت

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

شرکت بزرگ HPE که درزمینه تولید محصولات مرتبط با شبکه و دیتا سنترها فعالیت می کند، برای مدت طولانی از موفق‌ترین شرکت‌ها در‌زمینه تولید سرور است. شرکت اچ پی سرورهای خود را ازلحاظ ظاهری در دو نوع رکمونت (Rackmount) و تاور (Tower) تولید می کند. سرورهای HPE کیفیت و عملکرد بسیار مطلوبی دارد و به‌خوبی می‌توان آن‌ها را مدیریت کرد. از سری سرورهای اچ پی می‌توان به سرورهای سری ProLiant DL و ProLiant ML اشاره کرد که ML یا DL، نشان‌دهنده رکمونت و یا Tower بودن سرورها است.

سرور اچ پی

سرور hp اطلاعاتی که به آن داده می‌شود، ذخیره یا ارسال یا دریافت می‌کند. برای این منظور سرور‌ها می‌توانند ارائه‌دهنده خدمات باشند. این دستگاه‌های جادویی انواع مختلفی دارند که از‌جمله آن‌ها می‌توان به سرور اشتراکی و اختصاصی و مجازی اشاره کرد. لینوکس یا ویندوز می‌تواند سیستم‌عامل سرور باشد.

شرکت‌های بزرگ مانند شرکت آمازون یا شرکت‌های کوچکی مثل شرکت‌های بیمه و کسب‌و‌کار مالی اغلب اتاق‌هایی دارند که سرور‌ها در آن‌ها با تجهیزات کامل مانند خنک‌کننده‌ها و واحد‌های تهویه در شرایط خاص نگه‌داری می شوند. بنابراین، به‌دلیل اینکه سرور‌ها داده‌های بسیار ارزشمندی دارند، این دستگاه‌های پرکاربرد باید در مکان‌های امن و دارای دسترسی محدود باشند.

Hewiett packard

این سرور سابقه‌ی درخشانی دارد و از سرور‌های کوچک تا سرور‌های بزرگ را پوشش می‌دهد. سرور hp با مشخصات و خدمات عالی خود از‌قبیل نوع سیستم‌عامل و پردازنده و قیمت، یکی از بهترین سرور‌های موجود است که می‌تواند تمام نیاز‌های کسب‌و‌کار افراد را به‌موقع و در هر شرایطی برآورده کند.

انواع سرور‌های hp

  • سرور‌های DL‌: این سرور‌ها جزو پر‌فروش‌ترین سرور‌ها هستند؛ چرا که انعطاف‌پذیری فراوانی دارند و موجب کاهش هزینه‌ها می‌شوند.
  • سرور‌های BL: این نوع سرور‌ها برای شرکت‌های گسترده و بزرگ کار‌آمد هستند.
  • سرورهای ML‌: این سرور‌ها به‌دلیل بهره‌مندی از قابلیت ارتقا برای سازمان‌هایی مناسب‌اند که شعب مختلف دارند.
  • سرور‌های SL‌: این سرور‌ها امکان استقرار و پردازش سریع را فراهم می‌کنند. علاوه‌بر‌این، برای میزبانی وب و خدمات ابری مناسب‌اند و هزینه‌ آن‌ها مقرون‌به‌صرفه است.

ویژگی‌های سرور HP

  • عملکرد عالی: کارشناسانی که سرورهای اچ پی را پیکربندی کرده‌اند، بسیار کار آزموده هستند. این امر باعث می‌شود تا خدمات پشتیبانی را برای هرگونه مشکل احتمالی ارائه دهد.
  • مقیاس‌پذیری: سرور‌های اچ پی را می‌توانید به‌راحتی برای اتصال و دسترسی به چندین کامپیوتر انتخاب کنید.
  • مطمئن‌بودن: سرورهای اچ پی کمک‌کننده‌ای عالی در جلوگیری از خرابی‌های جزئی و کلی است. برای این منظور سرورهای یادشده از سخت‌افزار قدرتمندتری درمقایسه‌با کامپیوترهای خانگی بهره می‌برند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

ناتینگ فون ۲ «پریمیوم‌تر» از ناتینگ فون ۱ خواهد بود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، کارل پی، بنیان‌گذار و …