ماسک به سیم آخر زد: نام‌های کاربری مشهور توییتر حراج می‌شود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

باوجوداین، توییتر اولین شبکه‌ی اجتماعی نیست که به کاربرانش امکان خرید نام‌های کاربری را می‌دهد. اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام نیز از اکتبر، مزایده‌ی نام‌های کاربری مشهور را آغاز کرد که خرید آن‌ها صرفاً ازطریق رمزارزها ممکن بود. این شرکت در مزایده‌ی نام‌های کاربری خود موفقیت‌هایی را به‌دست آورد و حتی فروش شماره تلفن‌های مجازی را برای ورود به حساب‌های کاربری آغاز کرد.

بااین‌‎حال، تصاحب نام‌های کاربری تلگرام چندان هم بی‌دردسر نبود. برخی از کاربران گزارش داده‌اند که تلگرام بدون هیچ اخطار قبلی، نام کاربری آن‌ها را تصاحب کرده است. شرکت مذکور در واکنش اعلام کرده است هیچ سیستمی توانایی تشخیص کانال‌هایی را که صرفاً برای اِشغال و فروش نام‌های کاربری ایجاد شده‌اند از سایر کاربردها ندارد.

شاید ماسک و زیردستانش تازه در آغاز مسیر ایجاد تغییرات در توییتر باشند. افزون‌بر قضیه‌ی تغییر در سیاست اعطای تیک آبی که مشکلات و تمسخرهای فراوانی را به همراه داشت، این شرکت امکان بررسی قیمت سهام و رمزارزها را با کمک اپلیکیشن Robinhood در توییتر فراهم کرد. هفته‌ی گذشته نیز، کاربران iOS از حذف سربرگ Latest یا جدیدترین‌ها و جایگزینی آن با تایم‌لاین For You خبر دادند. این کار عملکرد دکمه‌ی بالایی صفحه را تغییر می‌دهد که قبلاً برای مشاهده‌ی جدیدترین یا پربازدیدترین توییت‌ها استفاده می‌شد. اکنون، سربرگ For You به‌طور پیش‌فرض فعال است و کاربران ناچارند پس از هر بار ورود به اپلیکیشن، دوباره وارد سربرگ Latest شوند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

آموزش حذف پارتیشن درایو در ویندوز ۱۱

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، اگر یک یا چند …