تسلا قیمت خودروهای الکتریکی خود را در آمریکا به خاطر نبود مشتری کاهش داد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

تسلا در طول دو سال گذشته به‌طور مداوم قیمت خودروهای خود را افزایش داده است و حالا مجبور شده به خاطر تقاضای کم قیمت خودروهایش را کاهش دهد. 

تسلا اعلام کرده است قیمت مدل‌های ۳ و Y را حدود ۳۰ درصد کاهش خواهد داد تا بتواند مشتریان خود را حفظ کند.‌ این افزابش قیمت علاوه بر آمریکا در چین نیز اتفاق افتاده است. همین موضوع باعث شده تا خریداران جدید  خودروهای تسلا نسبت به کاهش متناوب قیمت خودروهای تسلا شاکی باشند و بگویند که تسلا باید مابه‌التفاوت پول آ‌ن‌ها را برگرداند‌.

تسلا هم‌اکنون در آمریکا برترین برند خودروی الکتریکی از نظر فروش مدل‌های لوکس و کم‌مصرف شده است و حالا این شرکت قصد دارد بعد از دو سال افزایش مداوم قیمت‌ها خودروهاش، اقدام به کاهش قیمت آن‌ها بکند. 

در حال حاضر قیمت خودروهای تسلا به صورت زیر هستند:

  • قیمت خودرو Model Y Long Range برابر با ۴۵,۹۹۰ دلار
  • قیمت خودرو‌ Model Y Performance برابر با ۵۶,۹۹۰ دلار
  • قیمت خودرو‌ Model 3 RWD برابر با ۳۶,۴۹۰ دلار
  • قیمت خودرو Model S Plaid  برابر با  ۱۱۴,۹۹۰ دلار
  • قیمت خودرو Model X Plaid برابر با ۱۱۹,۹۹۰ دلار  ‌

البته این قیمت هنوز بالاتر از میزان سوبسید پرداختی از سوی دولت آمریکا برای خرید خودروهای الکتریکی است و خریداران احتمالا برای خرید آن‌ها با کمبود بودجه مواجه خواهند بود. 

تسلا در اروپا نیز قیمت خودروهای خود را کاهش داده است و تخفیف‌های تا ۱۷ درصد به این خودروها تعلق گرفته است. البته این کاهش قیمت‌ها ممکن است سهامداران و سرمایه‌گذاران تسلا را با نگرانی مواجه کند. در هر حال،  باید منتظر بمانیم و ببینیم که تسلا برای سال ۲۰۲۳ چه برنامه‌هایی در سر دارد.  

منبع: NT

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

بهترین برنامه های قدم شمار؛ معرفی ۱۰ اپلیکیشن برای شمارش قدم‌ها

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، در زمان‌های نه‌چندان دور، …