بایدن به کابوس غول‌های فناوری تبدیل می‌شود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

مدت‌ها است که غول‌های فناوری زیر ذره‌بین دستگاه‌های نظارتی قرار گرفته‌اند و پنج شرکت گوگل، فیسبوک، آمازون، مایکروسافت و اپل معروف به Big Tech، پرچم‌داران این حرکت و به‌نوعی نمادی از انحصار محسوب می‌شوند.

اکنون، به‌نظر می‌رسد که جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالت متحده آمریکا در نظر دارد غول‌های فناوری را بیش‌ازپیش نقره‌داغ کند. با استناد به گزارش وال‌استریت‌ژورنال، بایدن با دعوت نمایندگان جمهوری‌خواه و دمکرات آمریکا به کنارگذاشتن اختلافات، از آن‌ها درخواست کرده است که درباره قوانین مهمی برای محدودکردن غول‌های فناوری تصمیم‌گیری کنند.

قطعاً قوانین احتمالی به مذاق غول‌های فناوری خوش نخواهد آمد و احتمالاً با این قوانین مخالفت خواهند کرد که می‌تواند کل چشم‌انداز صنعت فناوری را تغییر بدهد. بایدن در گزارش یادشده می‌گوید که شرکت‌های بزرگ فناوری داده‌های مهم و شخصی نظیر موقعیت مکانی، تاریخچه مرور و ارتباطات، داده‌های سلامت، بیومتریک و ژنتیک را نباید جمع‌آوری یا با سایر کسب‌وکارها به اشتراک بگذارند. رئیس جمهور آمریکا در ادامه می‌گوید:

افزون‌براین، بایدن از شرکت‌ها میخواهد که برای جلوگیری از تبعیض، در رابطه با الگوریتم‌هایی که استفاده می‌کنند شفافیت بیشتری داشته باشند. محافظت از کودکان و کاهش رفتارهای ضدرقابتی نیز از دیگر موضوعاتی هستند که شرکت‌های بزرگ به‌زودی با قوانین سخت‌گیرانه‌ی آن باید دست‌وپنجه نرم‌کنند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

شیائومی تاریخ معرفی سری پوکو X5 را رسماً اعلام کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، شیائومی قصد دارد به‌زودی …