با کاهش فروش کامپیوترهای شخصی، سازندگان لپ‌تاپ به ارائه خدمات روی آورده‌اند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

این قطعاً دیدگاهی است که جیسون بانتا، معاون شرکت AMD و مدیرکل بخش مشتریان این شرکت دارد. نظریه‌ی بانتا که در مصاحبه‌ با ورج مطرح شد، این است که همه‌گیری کووید ۱۹ و انفجار ناشی از کار از راه‌ دور، بسیاری از مصرف‌کنندگان را به خرید کامپیوترهای شخصی جدید وادار کرد. اکنون این سؤال در ذهن آنان وجود دارد که چه کار جدیدی می‌توان انجام داد؟ بانتا گفت:

برای سازندگان تراشه، بخشی از پاسخ به پرسش‌های یادشده هوش مصنوعی و کاربردهای جدید است. درحالی‌که اینتل و AMD امسال تراشه‌های لپ‌تاپ بسیار قدرتمندی معرفی کرده‌اند، این پردازنده‌ها در‌کنار اعلان‌های هوش مصنوعی به‌ همان اندازه هیجان‌انگیز بودند. AMD اعلام کرد برخی از تراشه‌های جدیدش با اولین موتور هوش مصنوعی رایزن عرضه می‌شوند که براساس معماری XDNA ساخته شده است.

تراشه‌های سری Meteor Lake اینتل نیز قابلیت‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی را ارائه خواهند داد. AMD درباره‌ی این جنبه از سخنرانی خود در CES آن‌قدر هیجان‌زده بود که پانوس پانای از مایکروسافت را روی صحنه آورد؛ جایی‌ که او بیان کرد هوش مصنوعی چگونه همه‌ی کارها را در ویندوز انجام می‌دهد.

درحال‌حاضر، برنامه‌های زیادی برای موتورهای هوش مصنوعی وجود ندارد؛ اما جدیدترینِ این برنامه‌ها ویژگی‌های مرتبط با وب‌کم مثل ردیابی چشم و تاری پس‌زمینه و قاب‌بندی خودکار را ارائه می‌دهند. علاوه‌براین، نرم‌افزارهایی روانه‌ی بازار شده‌اند که براساس رفتار شما به‌طور‌خودکار تنظیم می‌شوند.

بانتا می‌گوید:

استفاده از قابلیت‌های هوش مصنوعی موضوعی نیست که بخواهیم مردم به‌‌یک‌باره به آن روی بیاورند؛ بلکه می‌خواهیم مردم آن را ببینید و به آن به‌عنوان وسیله‌ای توانمند برای انجام بسیاری از کارها نگاه کنند. به‌همین‌ترتیب، به‌نظر می‌رسد بسیاری از شرکت‌ها در رویداد CES 2023، سعی کردند نهایت تلاش خود را برای معرفی ویژگی‌ها و راهکارها و اکوسیستم‌های جدید روی لپ‌تاپ‌ها نشان دهند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

همراهی همراه اول با زلزله‌زدگان خوی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، به گزارش اداره کل …