سرمایه‌گذار معروف آمریکایی «انفجار بعدی کریپتو» را پیش‌بینی کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

مارک کیوبن، کارآفرین و سرمایه‌گذار سرشناس آمریکایی، می‌گوید «کشف و حذف معاملات شست‌و‌شو» در صرافی‌های متمرکز، اتفاق مهم بعدی صنعت رمزارز خواهد بود. این گفته در شرایطی مطرح می‌شود که فروپاشی صرافی بزرگ FTX به از‌دست‌رفتن میلیاردها دلار از سرمایه‌ی مشتریان منتهی شد.

کیوبن، یکی از ستاره‌های برنامه‌ی تلویزیونی Shark Tank و مالک تیم بسکتبال دالاس ماوریکس، از مقدار نقدشوندگی (لیکوییدیتی) توکن‌هایی که استفاده‌ی زیادی ندارند، ابراز تعجب کرده است.

تجارت شست‌و‌شو (واش تریدینگ) یکی از نگرانی‌های بزرگ علاقه‌مندان به صنعت رمزارز است. برخی از صرافی‌ها با این نوع معاملات سعی می‌کنند حجم معامله‌ی خود را به‌طور کاذب افزایش دهند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا انجام معاملات شست‌و‌شو را ممنوع کرده و آن را مصداق بارز دست‌بردن در بازار دانسته است. نهادهای رگولاتوری در سراسر دنیا به‌طور روزافزون روی معاملات شست‌و‌شو تمرکز کرده‌اند.

کیم گراور، مدیر تحقیقات شرکت Chainalysis، سال گذشته گفت معاملات شست‌و‌شو در صنعت کریپتو در «وضعیت مبهمِ قانونی» به‌سر می‌برند و نهادهای رگولاتروی در تلاش‌اند این نوع معاملات را قانونمند کنند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

آموزش حذف پارتیشن درایو در ویندوز ۱۱

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، اگر یک یا چند …