برترین ایده‌های کسب و کارهای آفلاین و مزایای آن در ۲۰۲۳

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

خریدهای آنلاین و حضور افراد در شبکه‌های اجتماعی در سال‌های اخیر تغییرات بسیاری در دنیای تجارت ایجاد کرده است. با این حال هنوز هم فرصت‌هایی برای موفقیت در کسب و کارهای آفلاین وجود دارد که در این مقاله به شرح برخی از آنها می‌پردازیم.

مزایای کسب و کارهای آفلاین چیست؟

ایجاد ارتباطات شخصی: افرادی که به ارتباطات علاقه دارند، در راه‌اندازی کسب وکار آفلاین می‌توانند به این ارتباطات دست پیدا کنند.

یک مدل ثابت کسب و کار: در کسب وکارهای آنلاین تغییرات بسیاری رخ می‌دهد و صاحبان این کسب وکارها ملزم به ایجاد تغییرات در کسب و کار خود هستند، در صورتی که یک کسب و کار آفلاین تا مدت‌ها از یک الگوی خاص پیروی می‌کند.

فعال بودن در یک منطقه خاص: کسب و کارهای آفلاین معمولاً منطقه خدمات محدودی دارند. بنابراین می‌توانند راهی عالی برای خدمت به جامعه محلی شما و شفاف سازی مخاطبان هدف شما باشد.

رقابت با مشاغل کمتر: کسب و کارهای آنلاین شاید به صورت روزانه ظاهر شوند. اما مدل‌های کسب و کار آفلاین تمایل دارند فقط به صورت محلی رقابت کنند. بسته به صنعت، ممکن است رقبای کمتری در منطقه برای محصولات یا خدمات خاص ارائه شده وجود داشته باشد.

ارائه تجربیات ملموس: کسب و کارهای آفلاین می‌توانند محصولات یا خدمات ارائه دهند و مشتریانی که به این مشاغل هجوم می‌آورند تمایل دارند تجارت حضوری را انجام دهند، زیرا می‌توانند محصولات را از نزدیک ببینند یا از یک شخص واقعی کمک بگیرند.

ایده‌های برتر برای مشاغل آفلاین

اگر به فکر راه‌اندازی یک تجارت جدید در سال ۲۰۲۳ هستید، فرصت‌های تجاری سودآور زیادی وجود دارد که می‌توانند عمدتاً به صورت آفلاین اجرا شوند. هنوز هم ممکن است از بازاریابی آنلاین یا ابزارهای آن استفاده شود. اما بخش عمده ای از عملیات شما را می توان به صورت آفلاین انجام داد. این ایده‌ها به شرح زیر است:

 کامیون غذا: کامیون غذا، یک تجارت سیار است که غذا را در رویدادها و مکان های مختلف سرو می‌کند. می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی یا ایمیل برای به‌روزرسانی افراد در موقعیت مکانی خود استفاده کنید. اما بخش عمده‌ای از عملیات شما شخصا انجام می‌شود.

خدمات کترینگ: کترینگ یکی دیگر از گزینه‌های خدمات غذایی است که عمدتا به صورت حضوری انجام می‌شود اما نیازی به مکان فیزیکی ندارد.

 مدیریت رویداد: از طرف دیگر، می‌توانید خدمات خود را به عنوان یک متخصص مدیریت رویداد ارائه دهید. در این نقش، شما به صورت انفرادی با مشتریان برای برنامه ریزی و اجرای رویدادها کار می کنید.

فروشگاه هدیه: اگرچه مدل‌های تجارت الکترونیک در سال‌های اخیر ظاهراً این فضا را اشغال کرده‌اند، اما یک فروشگاه هدیه هنوز هم می‌تواند یک تجربه خرید حضوری منحصر به فرد را ارائه دهد.

خدمات نظافت: کارآفرینان با چند وسیله ساده تمیز کردن اولیه می‌توانند خدمات نظافتی را به صاحبان خانه یا مشاغل محلی ارائه دهند.

مراقبت از کودک: گزینه‌های مراقبت از کودک مانند مهدکودک و نگهداری از کودک معمولاً به صورت آفلاین انجام می‌شود.

مراقبت از خانه: به‌عنوان یک نظاره‌گر، از خانه‌های افراد در زمانی که در تعطیلات هستند یا برای مدت طولانی دور هستند مراقبت می‌کنید.

 مربی خصوصی: اگر از علاقه‌مندان به تناسب اندام هستید، به عنوان مربی خصوصی با مشتریان حضوری کار کنید. می توانید باشگاه ورزشی خانگی خود را راه اندازی کنید یا با یک مرکز محلی کار کنید.

فروشنده بازار کشاورزان: چه محصول تازه‌ای بکارید و چه مربا یا سس بی‌نظیری درست کنید، محصولات خود را مستقیماً در بازارهای کشاورز به مشتریان عرضه کنید.

گل فروشی: اگر باغ گل دارید یا به تعداد زیادی گل شاخه‌دار دسترسی دارید، کسب و کار گل فروشی خود را راه‌اندازی کنید.

معلم خصوصی: به دانش‌آموزان محلی با موضوعات خاص آکادمیک یا آمادگی آزمون، به صورت شخصی تدریس کنید.

خدمات جابجایی: به صاحبان خانه و مشاغل محلی در بسته‌بندی و حمل و نقل کمک کنید. بخش عمده‌ای از این کار به صورت حضوری انجام می‌شود و حتی می‌توانید تا حد زیادی به صورت آفلاین تبلیغات کنید.

نوازنده: اگر به موسیقی علاقه دارید، یک گروه موسیقی راه‌اندازی کنید یا به صورت انفرادی در رویدادهای مختلف در سراسر جامعه خود اجرا کنید. می‌توانید در سرگرمی‌های عروسی تخصص داشته باشید یا در مکان‌های بزرگتر نوازندگی کنید و سهمی از فروش بلیط کسب کنید.

آیا راه‌اندازی یک کسب و کار آفلاین دشوارتر از راه‌اندازی یک تجارت آنلاین است؟

هر فرصت تجاری متفاوت است، اما مدل‌های کسب و کار آفلاین به طور کلی نیاز به مدیریت عناصر لجستیکی بیشتری دارند. راه‌های زیادی برای راه‌اندازی کسب و کار آنلاین با یک پلتفرم یا ابزار واحد وجود دارد. با این حال، مشاغل آفلاین اغلب به یک مکان فیزیکی، کارمندان و دانش خوبی از بازار محلی شما نیاز دارند.

سودآورترین کسب و کار برای شروع آفلاین چیست؟

سودآوری بر اساس مکان و بازار بسیار متفاوت است. با این حال، یک مدل کسب و کار که کاملاً سودآور است مراقبت از خانه یا تدریس به کودک است. زیرا معمولاً به سرمایه‌گذاری اولیه کمی نیاز دارند. برای کسانی که پول بیشتری برای سرمایه گذاری اولیه دارند، یک تجارت کامیون مواد غذایی نیز می‌تواند در درازمدت سودآور باشد.

 

منبع : تجارت نیوز

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

ناتینگ فون ۲ «پریمیوم‌تر» از ناتینگ فون ۱ خواهد بود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، کارل پی، بنیان‌گذار و …