بیت کوین پس از ۹ ماه از شاخص ترس خارج شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

شاخص ترس و طمع بیت کوین (Fear & Greed) در روزهای اخیر پس‌ از چندین ماه ثبات در حالت ترس، اکنون به محدوده‌ی خنثی رسیده است. این شاخص در ۱۵ ژانویه ۲۰۲۳ (۲۵ دی ۱۴۰۱) به سطح ۵۲ رسید که از ۵ آوریل ۲۰۲۲، بیشترین امتیاز آن محسوب می‌شود. این حرکت پس‌ از افزایش ۲۴ درصدی قیمت پادشاه رمزارزها در ۷ روز گذشته صورت گرفت.

شاخص احساسات بازار در ژوئن ۲۰۲۲ به کمترین سطح خود، یعنی رقم ۹، در چند سال اخیر رسید. از آن زمان تا‌کنون این معیار در ناحیه‌ی ترس شدید، یعنی بین رقم ۲۰ تا ۳۰، در نوسان بوده است. به‌گزارش کوین تلگراف، این دوره درواقع طولانی‌ترین زمانی به‌حساب می‌آید که شاخص مذکور همواره در محدوده‌ی ترس ثابت باقی ماند.

شاخص ترس و طمع از حرکات و احساسات منابع مختلف ازجمله نوسان‌های فعلی، حرکت و حجم بازار، رسانه‌های اجتماعی و داده‌های Google Trends استفاده می‌کند. این معیار با کنارهم قراردادن منابع اشاره‌شده، برای بیان خلاصه‌ی وضعیت احساسی معامله‌گران در بازار رمزارزها عدد ساده‌ای ارائه می‌دهد.

ترس و طمع پنج ناحیه‌ دارد که شامل ترس شدید تا طمع شدید است. علاوه‌براین، این شاخص از اکتبر ۲۰۲۱ تا‌کنون در ناحیه‌ی طمع شدید قرار نگرفته است. در لحظه‌ی نگارش این مقاله، امتیاز ترس و طمع به ۴۵ کاهش یافته است که آن را در محدوده‌ی ترس قرار می‌دهد. این یعنی معامله‌گران همچنان به‌‌طور‌کامل به روند صعودی بازار رمزارزها اطمینان ندارند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

رک شبکه چیست؛ معرفی رک و انواع آن

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، همان‌طورکه گفته شد، رک‌های …