با سامسونگ Good Lock و روش استفاده از آن آشنا شوید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

اگر عاشق سفارشی‌ کردن ظاهر گوشی خود هستید و به هر امکانی برای شخصی‌سازی آن نه نمی‌گویید، بد نیست با سامسونگ Good Lock آشنا شوید. Good Lock اپ اختصاصی سامسونگ برای گوشی‌های گلکسی است که امکان شخصی‌سازی گوشی را ازطریق نصب برخی ما‌ژول‌ها در‌اختیار کاربران قرار می‌دهد. این اپ به‌طور‌مستقل کاری نمی‌کند؛ بلکه همه‌ی کارها را ماژول‌ها و پلاگین‌‌هایی انجام می‌دهند که به انتخاب شما نصب می‌شوند. اگر می‌خواهید پا را فراتر از مرزی بگذارید که One UI برای کاربران مشخص کرده است، Good Lock دری به دنیایی از تغییرات و رنگ‌ها را برایتان باز می‌کند.

در این مقاله، کاربردی‌ترین ماژول‌های Good Lock را برای سفارشی‌سازی هرچه‌بهتر گوشی گلکسی شما معرفی کرده‌ایم. در ویدئو اختصاصی عصر اطلاعات، می‌توانید با هر ماژول‌ بیشتر آشنا شوید.

Good Lock چیست؟

Good Lock مجموعه‌ای از اپ‌های ساخت سامسونگ است که به شما امکان می‌دهد ظاهر دستگاه گلکسی‌ خود را باب میلتان طراحی کنید. با Good Lock می‌توانید همه‌‌چیز را از صفحه‌ی اصلی و صفحه‌ی قفل گرفته تا طرح‌بندی برنامه‌های اخیر، صفحه‌ی ساعت و پنل Quick Settings سفارشی کنید.

سامسونگ هر‌سال این برنامه را برای پشتیبانی از جدیدترین نسخه‌ی One UI به‌روز می‌کند. آنچه Good Lock را از سایر برنامه‌های سفارشی‌سازی متمایز می‌کند، تعداد قابلیت‌ها و هماهنگی آ‌ن‌ها با یکدیگر است. تغییراتی که در این برنامه ایجاد می‌کنید، هیچ تناقضی با One UI نخواهد داشت.

نصب Good Lock

Good Lock به‌‌طور جهانی منتشر نشده است و در برخی از کشورها نمی‌توان آن را نصب کرد. جای تعجب نیست که حتی درصورت انتشار جهانی، ایران به‌دلیل تحریم همچنان نمی‌تواند از امکانات آن استفاده کند‌؛ اما همیشه راه‌هایی وجود دارد. نصب این اپ فقط از‌طریق گلکسی استور ممکن است. برای نصب Good Lock، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • برای دانلود باید سیم‌کارت را خارج کنید.
  • گوشی را به وای‌فای متصل کنید و مثل همیشه برنامه‌ی تغییر IP را روشن کنید.
  • به تنظیمات گلکسی استور بروید و Data را پاک کنید.
  • حالا وارد گلکسی استور شوید و Good Lock را جست‌وجو و نصب کنید.

در آینده اگر هر زمان هنگام اجرای Good Lock به مشکل خوردید، کَش و دیتای برنامه را پاک و دوباره امتحان کنید.

معرفی بهترین ماژو‌ل‌های Good Lock

حدود ۲۰ ماژول در سامسونگ Good Lock وجود دارد؛ ولی مجبور نیستید همه‌ی آن‌ها را نصب کنید. در‌ادامه، بهترین‌ها را برایتان معرفی کرده‌ایم. با گذشت زمان، برخی از ماژول‌های کاربردی‌ Good Lock به برنامه‌های مستقلی تبدیل شده‌اند که به‌غیر از گلکسی استور در همه‌جا در‌دسترس هستند.

پس اگر نمی‌خواهید اپ را نصب کنید یا با نصب آن مشکل دارید، در صورت‌ امکان می‌توانید اپ‌های هر ماژول را دانلود کنید. اگر به‌اشتباه چیزی را تغییر دادید و خواستید به تنظیمات اصلی برگردید، در صفحه‌ی اصلی روی تاگل مربوط ضربه بزنید تا خاموش شود.

۱. Theme Park؛ تم تمام‌عیار

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

بهترین برنامه های قدم شمار؛ معرفی ۱۰ اپلیکیشن برای شمارش قدم‌ها

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، در زمان‌های نه‌چندان دور، …