کاهش سرعت اینترنت داخلی کشور نسبت به ماه گذشته

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

گزارش ماه دسامبر اسپیدتست نشان می‌دهد که میانگین سرعت اینترنت کشور در اینترنت موبایل و ثابت و میانه سرعت اینترنت در اینترنت موبایل با کاهش مواجه بوده و رتبه ایران را چند پله تنزل داده است.

میانه سرعت اینترنت موبایل در ایران ۳۹.۳۲ است. جایگاه ایران در این بخش هفت پله نسبت به ماه قبل سقوط کرده و در جایگاه ۵۵ قرار گرفته است. میانه سرعت اینترنت موبایل ایران در ماه نوامبر ۴۰.۹۷ بود.

میانه سرعت اینترنت ثابت در این ماه ۱۱.۶۶ بوده و جایگاه ایران را نسبت به ماه قبل یک پله بهتر کرده و در جایگاه ۱۴۴ قرار داده است.

سرعت اینترنت موبایل ایران به طور میانگین در این ماه ۵۲.۸۰ بوده و جایگاه ایران با هشت پله تنزل نسبت به ماه قبل ۷۰ است. میانگین سرعت اینترنت ثابت ایران ۲۴.۴۴ بوده که جایگاه ایران را با یک پله سقوط به ۱۴۵ رسانده است. میانگین سرعت اینترنت موبایل کشور در ماه نوامبر ۵۴.۹۳ و در اینترنت ثابت ۲۴.۶۱ بود که در هر دو حکایت از کاهش سرعت دارند.

معیار سنجش این سایت، اینترنت داخلی کشورهاست و بسیاری معتقدند معیار درستی برای سنجش سرعت اینترنت نیست. اما با وجودی که وزیر ارتباطات از بهبود سرعت اینترنت داخلی می‌گوید، رتبه ایران چند ماه است که در سرعت اینترنت ثابت و موبایل در حال کاهش است. در این ماه در اینترنت موبایل هم در میانه و هم میانگین و در اینترنت ثابت در میانگین جایگاه ایران تنزل پیدا کرده است.

گزارش ماه دسامبر اسپیدتست نشان می‌دهد که میانگین سرعت دانلود جهانی در اینترنت موبایل ۹۷.۰۸ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود در آن ۱۵.۸۴ مگابیت بر ثانیه است. سرعت دانلود اینترنت جهانی به طور میانگین در این ماه در اینترنت ثابت ۱۵۰.۶۱ و سرعت آپلود ۸۵.۱۶ بوده است.

بالاترین سرعت اینترنت موبایل از آن امارات است و قطر و بحرین در جایگاه‌های بعدی قرار دارند. در اینترنت ثابت موناکو، سنگاپور و شیلی بهترین سرعت اینترنت را دارند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

رک شبکه چیست؛ معرفی رک و انواع آن

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، همان‌طورکه گفته شد، رک‌های …