Canalys: بازار گوشی هوشمند بدترین دوران تاریخ خود را در سال ۲۰۲۲ تجربه کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

موسسه Canalys در جدیدترین گزارش خود گفته است که بازار گوشی هوشمند در سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ بدترین سه ماهه تاریخ خود را سپری کرده است‌.

طبق این گزارش، میزان فروش گوشی‌های هوشمند در این مدت به‌شدت کاهش یافته است و نسبت به سال گذسته افت ۱۷ درصدی را تجربه کرده است. در کلِ سال ۲۰۲۲ نیز شاهد کاهش ۱۱ درصدی فروش گوشی‌های هوشمند بودیم و در مجموع ۱.۲ میلیارد دستگاه گوشی در سراسر جهان عرضه شده است. 

اپل در آمار فروش سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ در صدر قرار گرفته است، اما در کل سال ۲۰۲۲ سامسونگ توانسته رتبه نخست را به خودش اختصاص دهد. شرکت‌های شیائومی، اوپو و ویوو نیز به‌ترتیب در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند. 

موسسه Canalys بحران اقتصاد جهانی را یکی از دلایل اصلی کاهش عرضه گوشی هوشمند در سال ۲۰۲۲ عنوان کرده است. به‌گفته این موسسه، حتی تقاضا برای گوشی‌های پایین‌رده و میان‌رده نیز در سال گذشته میلادی کاهش داشته است. 

طبق گزارش این موسسه، شرکت‌های سازنده‌ گوشی هوشمند سال ۲۰۲۳ را با احتیاط شروع خواهند کرد و حتی برخی از آن‌ها قیمت‌های خود را کمی کاهش داده‌اند تا مشتریان خود را حفظ کنند. 

طبق پیش‌بینی Canalys، ما در سال ۲۰۲۳ شاهد رشد بسیار ضعیف باار گوشی هوشمند خواهیم بود و اروپا و امریکای شمالی همچنان درگیر بحران اقتصادی خواخند بود، اما بازار آسیای جنوبی شرقی از نیمه دوم ۲۰۲۳ رشد خوبی خواهد داشت. 

منبع: Gizcmohina

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

راهنمای خرید بهترین گوشی سامسونگ از ۳ میلیون تا ۵۰ میلیون تومان [بهمن ۱۴۰۱]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، سامسونگ یکی از پیشتازان …