جدیدترین آمار اسپیدتست از سرعت اینترنت در ایران و جهان

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،


سرعت اینترنت یکی از فاکتورهای کیفی خدمات اینترنتی محسوب می‌شود و از مهم‌ترین دغدغه‌های کاربران اینترنتی به شمار می‌رود. وب‌سایت Speedtest یکی از سایتهایی است که شاخص‌های جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می‌کند.

به گزارش عصر اطلاعات از ایسنا، طبق آخرین آمار منتشر شده در وب سایت اسپیدتست، تا ماه دسامبر ۲۰۲۲، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل ۳۶.۷۴ مگابیت برثانیه، میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل  ۹.۶۶ مگابیت بر ثانیه و تأخیر  ۲۸میلی ثانیه است. در حوزه اینترنت ثابت نیز میانه جهانی سرعت دانلود ۷۵.۱۸مگابیت بر ثانیه، میانه جهانی سرعت آپلود ۳۲.۵۲ مگابیت برثانیه و تأخیر ۱۰ میلی ثانیه است.

 

این درحالی است که در ماه نوامبر سال ۲۰۲۲، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل ۳۳.۹۷مگابیت‌ بر ثانیه، میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل ۹.۳۴ مگابیت‌ بر ثانیه و تاخیر ۲۸ میلی‌ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت هم میانه جهانی سرعت دانلود، ۷۴.۵۴مگابیت‌ بر ثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود ۳۱.۷۵ مگابیت‌ بر ثانیه و تاخیر ۱۰ میلی‌ثانیه بود.

رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان در ماه دسامبر ۲۰۲۲ به ترتیب قطر (۱۶۹.۵۱)، امارت متحده عربی (۱۵۳.۰۹)، نروژ (۱۲۸.۱۴)، کروه جنوبی (۱۲۲.۵۵) و دانمارک (۱۹۹.۵۵) تعلق دارد. همچنین رتبه یک تا پنج اینترنت پهن‌باند ثابت در جهان به ترتیب سنگاپور(۲۲۵.۷۱)، چین(۲۲۳.۴۹)، شیلی (۲۲۰.۹۶)، امارات متحده عربی (۲۰۶.۱۲)، هنگ کنگ (۲۰۱.۷۹) تعلق دارد.

بر اساس اطلاعات این وب سایت، در زمان بررسی شده میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۹.۴۲ مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۱.۰۲ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۲۹  میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۵۵ از میان ۱۴۱ کشور رسانده است.

 

این درحالی است که در ماه  نوامبر سال جاری میلادی میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۴۰.۹۷ مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۱.۳۹  مگابیت‌برثانیه و تاخیر ۲۹ میلی‌ثانیه بود که رتبه ایران را به ۴۸ از میان ۱۴۱ کشور رسانده بود.

بر اساس این آمار، اینترنت موبایل ایران درحال حاضر از تایلند و اوگاندا سریع تر و از لهستان و آلبانی کندتر است.

 
در حوزه اینترنت ثابت نیز میانه سرعت دانلود در ایران ۱۱.۶۶ مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود ۱.۹۱ مگابیت و تأخیر ۲۹ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۴۴ از میان ۱۷۸ کشور می‌رساند. براساس این آمار، اینترنت ثابت ایران درحال حاضر از نیجریه  و سورینام سریع تر و از تانزانیا و فیجی کندتر است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

همراهی همراه اول با زلزله‌زدگان خوی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، به گزارش اداره کل …