چین رکورد احداث ایستگاه شارژ خودروهای الکتریکی در دنیا را زد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

خودروهای الکتریکی بتدریج در حال همه‌گیر شدن هستند و کشور چین هم یکی از مهمترین بازارهای این نوع خودروهاست. حالا این کشور در تلاش است تا ایستگاه‌های شارژ خودروهای الکتریکی را با سرعت بیشتری افزایش دهد‌. 

گفته می‌شود چین در سال‌های آینده تبدیل به قطب بازار خودروهای الکتریکی خواهد شد بطوریکه فقط در شش ماه اول ۲۰۲۲ شاهد رشد ۱۱۳ درصدی فروش این نوع خودروها در این کشور بودیم. این در حالیست که رشد فروش خودروهای الکتریکی در آمریکای شمالی و اروپا در همان مدت به ترتیب ۴۹ و ۹ درصد بوده است. 

در حال حاضر، شرکت چینی BYD پیشتاز این بازار است و بعد از آن شرکت‌های تسلا و فولکس واگن قرار دارند. حالا چین در تلاش است تا زیرساخت‌های لازم برای استفاده این نوع خودروها را فراهم کند. ایستگاه‌های شارژ خودروهای الکتریکی یکی از مهمترین زیرساخت‌هاست و چین در سال ۲۰۲۲ توانسته ۲.۹ میلیون ایستگاه بسازد و کل این ایستگاه‌ها را به ۵.۲۱ میلیون عدد برساند. اگر بخواهیم مقایسه کنیم، کل اروپا فقط ۴۰۰ هزار ایستگاه شارژ خودروی الکتریکی دارد. 

بد نیست بدانید که در حال حاضر، خودروهای الکتریکی در مجموع ۲۵.۶ درصد از بازار چین را تشکیل می‌دهند و تا چند سال آینده شاهد افزایش چشمگیری در این زمینه خواهیم بود.

منبع: Gizmochina

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

آموزش حذف پارتیشن درایو در ویندوز ۱۱

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، اگر یک یا چند …