بررسی موتورولا اج ۳۰ فیوژن؛ محصولی نیمه‌ پرچم‌دار

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

گفتنی است با تغییر پروفایل به Saturated، علاوه‌بر کاهش دقت رنگ‌های نمایش‌داده‌شده، دمای رنگ‌ها نیز به سردی تمایل خواهند داشت. با اینکه محتوای پنل P-OLED دستگاه در هر ثانیه ۱۴۴ بار نوسازی می‌شود، درصورت انتخاب حالت Auto در تنظیمات نمایشگر، نرخ نوسازی از ۱۲۰ هرتز فراتر نمی‌رود که این کار احتمالاً برای افزایش عمر باتری صورت گرفته است.

با انتخاب حالت ۱۴۴Hz نرخ نوسازی نیز به این عدد افزایش پیدا می‌کند و در عمده‌ی سناریوها در همین سطح ثابت می‌ماند و حتی هنگام نمایش عکس نیز کاهش پیدا نمی‌کند؛ درحالی‌که روی Auto محیط برخی از برنامه‌ها به ۹۰ هرتز و درصورت مشاهده‌ی عکس نیز، صفحه‌نمایش به ۶۰ هرتز کاهش پیدا می‌کند. فراموش نکنید که هنگام اسکرول صفحه، نرخ نوسازی برابر با ۱۲۰ هرتز خواهد بود. درصورت فعال‌سازی Peek Display نیز، نوسازی نمایشگر به ۴۸ هرتز می‌رسد که کمترین نرخ پشتیبانی‌شده‌ی پنل خواهد بود.

خوشبختانه باگی که در اج ۳۰ پرو از افزایش نرخ نوسازی تصویر هنگام اجرای اپلیکیشن یوتیوب جلوگیری می‌کرد، در مدل فیوژن رفع شده است و نمایشگر در حالت Auto بین دو نرخ ۶۰ و ۱۲۰ هرتز نوسان خواهد کرد.

با اینکه محتواهای +HDR10 چندان فراگیر نشده است و ویدئوهای چندانی با عمق رنگی ۱۰ بیتی دردسترس قرار ندارند، همچنان می‌توان در یوتیوب چنین ویدیوهایی را تماشا و از کیفیت رضایت‌بخش پنل لذت برد. درصورت قرار‌گرفتن اج ۳۰ فیوژن درکنار محصولی با پنل ۸ بیت و پخش ویدئوهای Dolby Vision، به‌راحتی می‌توان تفاوت کیفیت میان دو دستگاه و برتری نماینده‌ی موتورولا را مشاهده کرد. روشنایی زیاد پنل نیز به جذاب‌تر‌شدن هرچه‌بیشتر محتوا کمک شایانی کرده است.

حسگر اثرانگشت

حسگر اثرانگشت اج ۳۰ فیوژن در زیر پنل P-OLED آن قرار گرفته است و از دقت نسبتاً خوبی بهره می‌برد. روند ثبت اثرانگشت جدید به‌سرعت انجام می‌شود و کاربر می‌تواند حداکثر ۵ انگشت را به دستگاه بشناساند.

به‌دلیل Optical‌بودن حسگر و نیاز به نوردهی حداکثری پیکسل‌های زیر انگشت، ممکن است هنگام قفل‌گشایی دستگاه در تاریکی شب، نور حسگر اذیت‌کننده باشد که این اتفاق اجتناب‌ناپذیر خواهد بود و تنها درصورتی‌که انگشت شست بزرگی دارید، از نابینایی لحظه‌ای در شب مصون خواهید بود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

همراهی همراه اول با زلزله‌زدگان خوی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، به گزارش اداره کل …